Проросійські організації Криму прийняли звернення до кримських депутатів і депутатів міськради Акмесджита (Сімферополя) з проханням відновити в столиці на історичному місці підірваний більшовиками монумент Катерини II. Про це QHA повідомила прес-служба Російської громади Криму.
Відповідне звернення ухвалено в Сімферополі в ході мітингу з приводу 227-ї річниці приєднання Криму до Росії, який відбувся 19 квітня.
У резолюції мітингу учасники заходу висловили «упевненість в тому, що історична і політична спадщина імператриці Всеросійської Катерини II (Великої) не буде забута, а буде вічно опромінювати народи великої, історичної Росії, надихати їх на відродження російської національно-політичної єдності».
«Ми звертаємося до депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Сімферопольської міської ради із закликом вжити всіх необхідних заходів для відновлення пам'ятника імператриці Всеросійській Катерині Великій в місті Сімферополі, за указом якої було засновано місто», - сказано в резолюції.
Історія Акмесджита починається задовго до правління Катерини II
Тим часом, відзначимо, що місто Акмесджит, або Ак-Мечеть, має багатовікову історію. Освоєння і заселення цієї території почалося ще в доісторичну епоху. Найвідоміше стародавнє поселення в даній місцевості Неаполь-Скіфський був столицею пізньоскіфської держави, яка виникла в III столітті до нашої ери і була зруйнована готами в III столітті нашої ери.
Та й архітектурні споруди, що збереглися на сьогоднішній день, доводять, що Акмесджит був заснований зовсім не 227 років тому.
Наприклад, мечеть Кебір Джамі - видатний архітектурний пам'ятник кримської столиці, найстаріший будинок міста. Напис біля входу свідчить, що мечеть побудована в 1508 р. Згодом багато разів перероблялася, і вигляд її сильно змінився. На початку XVI ст. на північ від руїн Неаполя-Скіфського, на перетині торгових і стратегічних доріг, виникло велике місто Кримського ханства, Ак-Мечеть. У 1508 р. або 914 р. Хіджри - за мусульманським літочисленням, була освячена мечеть Кебір-Джамі. Припускають, що білизна мечеті дала назву середньовічному місту Ак-Мечеть (Біла Мечеть). Ак-Мечеть являв собою досить великий населений пункт, за середньовічними масштабами. Середньовічна Ак-Мечеть налічувала близько 10 000 жителів, не рахуючи приїжджих. У Ак-Мечеті розташовувалася резиденція калга-султана - другої особи Кримського ханства, після самого хана, деякі будинки були дво - і триповерхові, місто мало мечеті, базари, готелі (хани), було прикрашене фонтанами, одним словом життя в місті вирувало.
Але, незважаючи на це, перекручуючи історичні факти, прихильники проросійської ідеї беруть за основу час створення Акмесджита 1784 рік - час анексії Криму Російською імперією.
Не варто забувати, що ця подія відзначена в історії Криму, Кримського ханства і кримських татар, як час падіння національної державності і втрати суверенітету, викликані потужною, агресивною колонізаторською політикою Російської імперії і, зокрема Катерини II.
Резолюцію підтримали представники Всекримського суспільно-політичного руху «Російська єдність», Об'єднання козаків Криму, КРО партії «Російський блок», КРО Слов'янської партії.
За матеріалами QHA
Посиланння на тему:
Новини
Мустафа Джемільов побоюється провокацій між татарами й росіянами
У Криму існує велике замовлення на міжетнічний конфлікт, - думка експерта
Комуністи хочуть встановити пам'ятник ініціатору депортації кримськотатарського народу
Статті