В Меджлісі назвали «вкрай несправедливим» рішення київського суду у справі про хіджаб

1
«Хіджаб жодним чином не перешкоджає виконанню фотографією у паспорті тієї функції, для якої вона там призначена», - переконаний Рефат Чубаров
15.06.2010
Оцініть статтю: 
(249 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Перший заступник голови меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає рішення Окружного суду м. Києва, що відмовив кримській мусульманці Сусанні Ісмаїловій у праві фотографуватися на паспорт в хіджабі, «вкрай несправедливим».

«Чесно кажучи, ми не розглядали це питання в меджлісі, тому я не можу сказати, що у нас є консолідована позиція, — сказав Чубаров в інтерв'ю тижневику «Перша Кримська». — Але з погляду здорового глузду, кожна людина може зробити висновок про те, що таке рішення суду вкрай несправедливе. Хіджаб жодним чином не перешкоджає виконанню фотографією у паспорті тієї функції, для якої вона там призначена. У ряді європейських країн, в США фотографування на документи у хіджабі допускається».

Тим більше, підкреслює політик, традиційна жіноча хустка не є виключно культовим атрибутом.

«Хіджаб — це якраз той елемент одягу, який, маючи значення релігійного символу, став частиною національної традиції, — говорить Чубаров. — Ще років 20 — 30 тому жодна жінка не виходила з дому, не маючи на голові хустки. Зрозуміло, мова не йде про дівчаток, але для дівчат на виданні й тим більше заміжніх жінок хіджаб або мараме (легкий шарф — ред. «1К») були обов'язковим елементом одягу. Тобто це можна вважати і національною традицією, і релігійною необхідністю».

Як повідомлялося раніше, 4 червня Окружний адміністративний суд м. Києва відхилив позов 25-річної Сусанни Ісмаїлової, яка вимагає визнати затверджений наказом МВС №600 від 15.06.2006 р. порядок оформлення й видачі паспорта громадянина України таким, що суперечить ст. 3 закону «Про свободу совісті і релігійні організації», а також ст. 35 Конституції, що гарантує громадянам можливість безперешкодно відправляти релігійні обряди. Саме на цей нормативний акт посилаються працівники паспортних столів, що відмовляють віруючим мусульманкам у праві сфотографуватися на паспорт в хіджабі.

У даний час Ісмаїлова готується подавати апеляцію. «Ми у будь-якому випадку — не в другій, так в третій інстанції — доб'ємося справедливого рішення», — запевняє адвокат мусульманки Енвер Умеров.

Відзначимо, що в США, Російській Федерації та низці країн Європи аналогічні судові процеси завершилися на користь мусульман.

За матеріалами «Перша Кримська»

Посилання на тему:

Новини

Українські мусульманки продовжать боротьбу за право на хіджаб

Суд відмовив кримській мусульманці у праві фотографуватися на паспорт у хіджабі

У Києві відбулося чергове слухання у справі про хіджаб

Кримські татари Києва закликали Муфтіят сприяти позитивному вирішенню питання про хіджаб

Статті

Хіджаб в Україні – тест на віротерпимість?

Чи несе хіджаб загрозу для України?

Заборона фотографуватися на паспорт у хіджабі - порушення конституційного права мусульманки

А.Ісмаїлов: мусульманський одяг – це релігійний припис

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.