Суд Єгипту заборонив здавати іспити в нікабах

1
За останні кілька років у Єгипті з'явилося значне число жінок, що закривають обличчя нікабом, що викликає занепокоєння у влади, яка намагається зупинити цей процес.
04.01.2010
Оцініть статтю: 
(96 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Адміністративний суд Єгипту заборонив студенткам здавати іспити в нікабах (мусульманський жіночий одяг, що повністю закриває обличчя і фігуру жінки), підтвердивши тим самим прийняті раніше відповідні рішення керівництва трьох найбільших університетів Єгипту, повідомляють у неділю єгипетські ЗМІ.

Зі скаргою на рішення про заборону нікабів у стінах вузів Каїрського, Хелуанського та Айн-Шамського університетів звернулися до суду 55 студенток, що вимагали скасувати неправомірне, на їхню думку, розпорядження університетської адміністрації. Однак суд, розглянувши скаргу, підтвердив законність заборони на носіння нікабів у студентських містечках, а також під час екзаменаційної сесії.

“Студенткам не забороняється в принципі одягати нікаби на лекціях або у вільний від занять час. Заборона поширюється лише на жіночі гуртожитки, де носіння нікабу нічим не виправдане, а також на час екзаменаційної сесії, оскільки останнім часом зафіксовано збільшення числа різних порушень і підмін, пов'язаних з нікабами на іспитах”, - цитує міністра вищої освіти Єгипту Хані Хіляля «ІсламНьюз» з посиланням на «РІА Новини».

За його словами, адміністрації найбільших вузів Єгипту недавно провели спеціальну перевірку, яка показала дивний факт збільшення на період екзаменаційних сесій числа студенток, що закривають обличчя.

“Носіння студентками нікабу ускладнює контроль за посвідченням особи екзаменованих і самим процесом іспиту”, - говориться у заяві адміністративного суду.

Суперечки про нікаб у Єгипті ведуться багато років. Більшість мусульманок у країні носять хіджаб (хустку, що закриває волосся і шию, але залишає відкритим обличчя). У той же час за останні кілька років у Єгипті з'явилося значне число жінок, що закривають обличчя нікабом, що викликає занепокоєння у влади, яка намагається зупинити цей процес.

Закривати обличчя відповідно до шаріату не є обов'язком мусульманки, історично нікаб став розповсюдженою традицією у деяких країнах арабського й ісламського світу. Тому, на відміну від обов'язкової для носіння хустки-хіджабу, його заборона не викликає настільки гарячих дискусій і протестів з боку мусульманського співтовариства.

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

Хіджаб повернувся у норвезьку поліцію

«Ніхто не скаже, що іслам пригноблює жінку, якщо вона вдягнена красиво»

У Саудівській Аравії відкрився сучасний університет

Молода мусульманка досягла неймовірних успіхів у науці

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.