Кожен має дотримуватися своєї ролі, — Ахмет Оґрас про спроби Макрона втрутитися у справи Ісламу

Останнє, чого б хотілося — аби держава виступала у ролі наглядача над релігією, — лідер мусульман Франції
21.02.2018
Оцініть статтю: 
(484 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Президент Французької ради мусульманської віри (CFCM) Ахмет Оґрас звернувся до Президента Франції Еммануеля Макрона, закликавши його не втручатися у релігійні справи країни, зокрема у справи Ісламу.

Про це повідомляє Reuters.

Звернення ісламського лідера стало реакцією на заяви Президента Франції про наміри виробити нову стратегію щодо побудови соціальної моделі взаємодії Ісламу та французького світського суспільства.

З точки зору президента Французької ради мусульман, модель, запропонована Макроном, перетворить державу на «наглядача», що прагне контролю над релігією. Тому будь-які спроби країни втрутитись у релігійне життя вірян порушують принцип світськості держави і відокремлення релігійної інституції від державного апарату.

— Кожен повинен дотримуватися своєї ролі, — сказав Ахмет Оґрас в інтерв’ю Reuters. Іслам є релігією, яка бере на себе власні домашні справи. Останнє, чого б хотілося — це щоб держава виступала в ролі наглядача.

Нагадаємо, 11 лютого 2018 року Президент Франції Еммануель Макрон повідомив провідному французькому виданню Le Journal du Dimanche про прагнення до реорганізаційних комплексних заходів щодо Ісламу. Глава Франції зазначив, що 4 січня 2018 року звернувся до релігійних громад та їх керівників з проханням представити своє бачення секуляризму у державі (принцип світськості, зменшення ролі релігії у політичному, соціальному та особистому аспектах життя — ред.). На думку французького лідера, варто наблизити Іслам до національних цінностей Франції.

Традиційно католицька Франція є батьківщиною найбільших єврейських та мусульманських громад у Європі, причому кількість послідовників Ісламу оцінюється в 5 млн (при загальній кількості населення у 67 млн).

Після хвилі нападів бойовиків-ісламістів, в результаті яких у Франції лише з 2015 року загинули понад 230 людей, у країні розпочалася боротьба з радикальними проповідниками та мечетями. Надзвичайні заходи розшуку та арешту стали постійними під більш жорстким законодавством про безпеку. Кілька мечетей були закриті, а імами вигнані.

Заяви Макрона від 11 лютого в інтерв’ю свідчать, що він розглядає глибоку реорганізацію способу фінансування ісламської віри та її проповідників.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.