Румунія виплатить мусульманинові компенсацію за ненадання халяльного харчування у в’язниці

Румунія виплатить мусульманинові компенсацію за ненадання халяльного харчування у в’язниці
Румунія виплатить мусульманинові компенсацію за ненадання халяльного харчування у в’язниці
24.11.2020
Оцініть статтю: 
(62 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

За рішенням Європейського Суду з прав людини Румунія повинна виплатити 5 тис. євро відшкодування за завдану моральну шкоду в’язневі, який під час перебування в місцях позбавлення волі прийняв іслам, але не був забезпечений халяльним харчуванням.

Як повідомляє інформаційний ресурс «ECHR. Ukranian Aspect», Європейський суд з прав людини у справі «Неагу проти Румунії» (заява № 21969/15) звернув увагу на те, що право на свободу релігії — несумісне з будь-якими повноваженнями держави щодо оцінювання законності релігійних переконань або способів вираження цих переконань. Втім, це не виключає вивчення фактичних аспектів прояву релігійності особи.

Коли Данута Неагу (Dănuț Neagu), якого підозрювали у вчиненні злочину, помістили до СІЗО, він повідомив адміністрації установи, що є православним християнином.

Згодом його засудили до позбавлення волі.

У місцях несвободи Неагу познайомився з ув’язненими-мусульманами і прийняв іслам. Він повідомив про це адміністрацію і попросив страви без свинини (законодавство Румунії передбачало право ув’язнених отримувати харчування, сумісне з заповідями їх релігії), але запит новонаверненого мусульманина було відхилено.

Кілька аналогічних запитів, поданих ним після переведення до іншої установи, також залишилися без задоволення на тій підставі, що він не надав документального підтвердження прийняття ним ісламу.

Оскарження цих рішень у суді не мало успіху.

Тоді, посилаючись на ст. 9 (свобода думки, совісті і релігії) Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, він звернувся до Європейського суду з прав людини зі скаргою на відмову органів влади Румунії визнати прийняття ним ісламу.

Відповідно до ст. 3 (заборона нелюдського або такого, що принижує гідність, поводження) Конвенції Неагу також скаржився на те, що йому пропонували страви, що містять свинину, всупереч заповідям релігії.

Європейський суд з прав людини визнав, що національні органи влади Румунії не дотрималися своїх позитивних зобов’язань згідно зі статтею 9 Конвенції в частині харчування, яке отримував Неагу.

Суд постановив, що Румунія повинна виплатити Данутові Неагу 5 тис. євро відшкодування моральної шкоди.

З текстом прес-релізу рішення ЄСПЛ у справі «Неагу проти Румунії» (заява № 21969/15) у перекладі президента Спілки адвокатів України Олександра Дроздова і доцента кафедри кримінального права і правосуддя Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка С.Дем’янчука Олени Дроздової можна ознайомитися за посиланням.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.