Третій аеропорт Стамбула відкриє нову сторінку в історії цивільної авіації Туреччини

Третій аеропорт Стамбула відкриє нову сторінку в історії цивільної авіації Туреччини
© АА: Будівництво нового аеропорту в Стамбулі
04.10.2018
Оцініть статтю: 
(263 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган стане першим відвідувачем нового аеропорту Стамбула, початковий етап будівництва якого буде завершено до 29 жовтня 2018 року.

Про це розповів Агентству Анадолу міністр транспорту, судноплавства і комунікацій Туреччини Ахмет Арслан.

— Ще до офіційного відкриття аеропорту його відвідає президент Ердоган. Глава держави огляне термінал і злітно-посадкову смугу, яка відповідає вимогам Головного управління цивільної авіації Туреччини, — сказав Арслан.

За його словами, злітно-посадкова смуга нового аеропорту вже готова. Також завершено роботи з монтажу системи освітлення злітно-посадкової смуги. Тобто літаки зможуть злітати і сідати в будь-який час доби.

— Після церемонії відкриття в аеропорт за кілька днів будуть перенесені представництва авіакомпаній. З 30 жовтня аеропорт поетапно почне працювати в нормальному режимі, — повідомив Арслан.

У свою чергу міністр транспорту та інфраструктури Туреччини Мехмет Джахіт Турхан розповів, що нова повітряна гавань турецького мегаполісу обслуговуватиме до 200 млн пасажирів на рік, і підкреслив, що реалізація мегапроекту здійснить значний внесок у розвиток цивільної авіації Туреччини.

— Експлуатація аеропорту матиме позитивний вплив на добробут близько 1,5 млн жителів Туреччини. Робочими місцями будуть забезпечені до 225 тис. осіб. У будівництві задіяно близько 32 тис. працівників, зокрема 3200 «білих комірців». З третього аеропорту Стамбула здійснюватимуться рейси по 300 маршрутам, зокрема 250 на міжнародних і 50 — внутрішніх лініях. Тут розміщуватимуться 6 злітно-посадкових смуг і термінал розміром у 200 футбольних полів. Крім того, аеропорт може приймати до 114 літаків одночасно, а термінал має 7 виходів, — зазначив Турхан.

Глава відомства підкреслила значущість аеропорту і з точки зору вантажоперевезень, оскільки центр світової торгівлі зміщується в Азіатсько-тихоокеанський регіон.

Як повідомлялося раніше, зведення нового аеропорту обійдеться в 10 млрд 247 млн ​​євро. У ньому буде 165 мостів, 6 злітно-посадкових смуг і 12 смуг для руху таксі, парковка для літаків на 500 місць, відкрита і закрита автопарковка для 70 тис. автомобілів. Замість кожного вирубаного під час будівництва аеропорту дерева висадять 5 нових. Третій аеропорт побудований між селами Еникей та Акпинар на північ від європейської частини Стамбула на березі Чорного моря.

Його на 25 років орендує консорціум Limak-Kolin-Cengiz-MaPa-Kalyon, який виграв тендер, запропонувавши за це 22,152 млрд євро — про це повідомлялося в червні 2014 року за закладанні його основи.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.