У СТАМБУЛІ ВПЕРШЕ ЗА 90 РОКІВ БУДЕ ЗБУДОВАНА ХРИСТИЯНСЬКА ЦЕРКВА

Стамбул, греко-православна церква Святої Трійці
06.01.2015
Оцініть статтю: 
(472 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Після розпаду Османської імперії в 1923 році в Туреччині побудують першу християнську церкву. Про таке рішення прем'єр-міністр країни Ахмет Давутоглу оголосив на зустрічі з представниками немусульманських релігійних громад в Стамбулі. Вона буде розташовуватися в передмісті Стамбула на березі Мармурового моря, де вже є храми християнських меншин - Грецької православної, Вірменської та Католицької церков.

Будівництво першої на території Туреччини за минулі 92 роки християнської церкви буде оплачено сирійським співтовариством, яке подало прохання про зведення храму, повідомляє Голос Туреччини з посиланням на англомовний RT.

«Це буде перша церква з моменту заснування Турецької республіки», - заявило джерело в турецькому уряді. Він пояснив, що раніше церкви тільки відновлювалися або знову відкривалися для публіки. Так, сирійській спільноті повернули їх релігійну власність - монастир Мор-Габріель в Мардіні. Однак нові християнські храми в країні не будувалися.

Чисельність спільноти сирійських християн у Туреччині становить трохи менше 20 тис. чоловік. Вони живуть в основному на південному сході країни і, як правило, відвідують або православну, або католицьку церкви. За останні роки їх кількість зросла у зв'язку з припливом у країну біженців з Іраку і Сирії. Правляча партія Туреччини часто піддається критиці за надмірну підтримку ісламу у світській державі.

Тим не менше, глава кабінету міністрів країни Ахмет Довутоглу заявив про те, що уряд не вважає якусь релігійну або культурну традицію аутсайдером. Він також додав, що влада Туреччини ставиться з однаковою повагою до віросповідання всіх громадян.

Глава католицької церкви папа Франциск під час свого недавнього візиту до Туреччини закликав покласти край «полювання» на християн і так звані «христіанофобські» гоніння в Сирії та Іраку. Папа Римський і патріарх Варфоломій I Константинопольський закликали до «конструктивного діалогу» з ісламом на основі «взаємної поваги і дружби».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.