Проросійські ЗМІ провокують татарофобські настрої в Криму

1
Інформаційний пресинг відносно кримських татар може спровокувати татарофобські настрої в Криму і призвести до міжетнічної нетерпимості.
16.03.2010
Оцініть статтю: 
(157 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Не минуло й одного місяця з моменту проведення офіційної церемонії інавгурації Віктора Януковича, як почали масово виходити в світ провокаційні псевдоаналітичні статті щодо кримськотатарського народу.

Зокрема, можна відзначити статтю «Кримське ханство. Українські та кримськотатарські націоналісти об'єднуються» (газета «Киевский телеграфъ»). У цій статті йдеться про те, що радикалізація Криму набирає обертів. «Поки що рано говорити про те, що кримська земля кишить бороданями-екстремістами, але певні тенденції наявні. Першими представниками мусульманського радикалізму були члени руху «Адалет», які брали участь у чеченському конфлікті 1994-1996 років на стороні екстремістів. Про «Адалет» зараз майже нічого не чути, але в Криму з'являються інші ідеологи ісламу екстремального толку. Наприклад, кількість прихильників забороненої в багатьох країнах світу організації «Хізб-ут-Тахрір» у Криму нараховує 6000-7000 чоловік», - наголошується в статті. Крім того, автор статті приписує кримським татарам співробітництво із Заходом тільки заради того, щоб протистояти росіянам. Будь-які зустрічі керівництва Меджлісу кримськотатарського народу, представників кримськотатарських молодіжних організацій оцінюється, як «націоналізм» у їх розумінні. Варто відзначити, що «націоналізм» як політичне явище - це далеко не фашизм і сталінізм, а любов до своєї нації.

Наступною провокаційною статтею з цього ряду можна назвати і статтю «Турецький берег Криму», опубліковану російським сайтом «Вільна преса» і передруковану українським сайтом Vlasti.net. У даній статті мова йде про ідею створення спільного тюркського світу, створення в Туреччині урядового Департаменту турків зарубіжжя і про уяви одного з лідерів проросійських рухів Криму, депутата Верховної Ради Криму Олега Родивілова. Дана стаття викликала обурення у керівництва інформаційного агентства QHA, тому що в ній присутня інформація, яка є неправдою. Зокрема, мова йде про те, що «Вільна преса» звернулася до генерального директора Ісмета Юкселю з проханням розповісти про Департамент підтримки тюрків. Як зазначає сам І. Юксель, до нього з таким проханням ніхто не звертався.

О. Родивілов в інтерв'ю «Вільній пресі» показав, наскільки він «ерудований» в питаннях Ісламу. Розповів про «нове дихання», яке, нібито, отримали сили панісламістського толку. «Навіть помірного ісламізму стає все більше, і їх «помірність» стає ортодоксальною», - говорить він в інтерв'ю.

Але найцікавіше в цій статті - те, що Родивілов «розкусив» якийсь турецький план щодо Криму. Він поділився з «варіантом 2020». За його словами, «варіант 2020» передбачає виведення Чорноморського флоту в 2017 році і вхід сюди турецьких сил швидкого реагування. «Розташування самозахоплень кримської землі - краще не придумаєш. Щільні кільця навколо Сімферополя і основних кримських міст. Блоковані стратегічні об'єкти, автотраси і водосховища. ...Турки розуміють ціну води. Для Криму це життя. Без води Севастополь не вистоїть тижня. Орендарі зі Стамбула готові майже безплатно реконструювати старі водопровідні мережі «міста російської слави» та інвестувати будівництво нових. Вони вже контролюють водопостачання Білогірського району в Східному Криму. Дивні речі відбуваються під Сімферополем. Чомусь виходять з ладу вікові свердловини. Замість них заїжджі благодійники бурять свої артезіанські стволи - і люди повністю залежать від їх джерел», - обурений проросійський діяч.

Про роль Туреччини в розвитку кримського півострова також говориться в статті «Турки тихо захоплюють Крим» (Segodnia.ru).

Свою увагу до кримських татар приділила і «Єдина Русь» у статті «Кримські татари - таран західної демократії». У цій статті йдеться про протиставлення історії спільного проживання російського народу з кримськими татарами, причому, нібито «в її найбільш агресивній, шовіністичній версії» з боку кримських татар. Автор статті звинувачує в «протиставленні історії» й Організацію Невизнаних Народів, в якій кримських татар представляє Абдураман Егіз. У статті також зазначається, що «А.Егіз ініціює процес злиття українського і кримсько - татарського націоналізму в єдиний антиросійський фронт. Спрямований не тільки проти етнічних росіян, але і проти тих українців і татар, які не бажають брати участь у шовіністичному мракобіссі».

Важливим питанням в Криму є земельна проблема. У черговий раз кримські татари стають заручниками деяких «соціологів», «експертів», які суб'єктивно і без будь-яких реальних досліджень публікують провокаційні результати. Так, у статті «Таврійський союз», скасувавши вимогу про надання довідки про відсутність землі, Радмін став на бік татарів-самозагарбників»(novross. info) говориться, що «згідно з результатами дослідження кримського соціолога Наталії Кисельової, серед татар, які брали участь у самозахопленні, дуже багато людей вже мають по одній, дві, а то й по три ділянки в різних регіонах». Автори цих слів не наводять жодного доказу про те, що результати «псевдодосліджень» є об'єктивними. У ще одній статті «Таврійський союз» підрізав «Крила батьківщини»: етнічна приватизація Криму неприпустима» (novross.info) деякі знавці історії розповідають про Кримське ханство й про «великого визволителя кримських татар» Потьомкіна. «Хотілося б нагадати всім і кримським татарам, перш за все, що Кримське ханство як щодо самостійного державного утворення існувало всього якихось 32 роки - з 1443 по 1475 рр.. А до середини XVIII століття було не більш ніж придатком Оттоманської імперії. …Для Криму Світлий князь Потьомкін-Таврійський є не ким іншим, як визволителем і добродієм. І для етнічних росіян, і для етнічних кримських татар», - йдеться в статті.

Таким чином, можна констатувати той факт, що цей інформаційний пресинг відносно кримських татар, що загадковим чином збігся із закінченням президентських виборів, переможцем яких став Віктор Янукович, може спровокувати татарофобські настрої в Криму і призвести до міжетнічної нетерпимості. Можна тільки здогадуватися, що є істинною метою цієї інформаційної кампанії.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Новини

У Криму існує велике замовлення на міжетнічний конфлікт, - думка експерта

Діяльність закордонних організацій не веде до захоплення ісламу в Криму

Міжетнічні проблеми у Криму створюються штучно

Експерти вважають події у Криму піаром і пов'язують їх з майбутніми виборами в Україні

Статті

Росіян намагаються об'єднати за допомогою кримських татар

Iнший погляд на події в Криму

Кримських татар час звільнити від іміджу работорговців

Міжконфесійні конфлікти у Криму роздмухують політики і медійники, - думка експерта

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.