Глава греко-католиков благодарит мусульман за поддержку инициативы по увековечению памяти Блаженнейшего Любомира в названии проспекта

Глава греко-католиков благодарит мусульман за поддержку инициативы по увековечению памяти Блаженнейшего Любомира  в названии проспекта
Глава греко-католиков благодарит мусульман за поддержку инициативы по увековечению памяти Блаженнейшего Любомира в названии проспекта
05.12.2019
Оцените статью: 
(217 оценки)
editor
Аватар пользователя editor

На пленарному засіданні Київської міської ради 14 листопада 2019 року депутати перейменували столичний проспект Космонавта Комарова на честь архієпископа Любомира Гузара.

Перейменуванню передували тривалі громадські обговорення.

Ініціативу підтримали провідні українські вчені, а також різні релігійні спільноти, церкви й об’єднання.

Українські послідовники ісламу також висловили свою позицію, підтримавши ініціативу щодо увічнення пам’яті Блаженнішого Любомира.

У відповідь на лист-схвалення, який надіслало Духовне управління мусульман України «Умма», днями надійшов лист-відповідь на ім’я муфтія шейха Саіда Ісмагілова від Блаженнішого Святослава зі словами подяки.

«З великою приємністю хочу подякувати Вам і Вашій релігійній спільноті за старання і зусилля, яких ви доклали, щоб один з проспектів міста Києва було названо ім’ям нашого славного попередника Блаженнішого Любомира Гузара, — йдеться у листі глави УГКЦ. — Праця, яка тривала впродовж двох років і до якої була залучена чимала кількість людей, котрі різнилися своїми релігійними і політичними уподобаннями, увінчалася успіхом».

Як зазначено у листі, цим актом була вшанована пам’ять про великого чоловіка, вірного сина України, якого любили і наслідували, до слів якого прислухалися сильні миру сього, адже він через приклад свого жертовного і богопосвяченого життя здобув титул духовного і морального авторитету.

«Серце ж Блаженнішого Любомира завжди було сповнено любов’ю до Бога і ближнього, тому його слова змінювали людей на краще, — йдеться у листі глави УГКЦ. — Своїм життям і служінням він залишив нам не тільки образ чи еталон людини, яка щиро вірить у Бога, а неоціненну спадщину, що зберігається у його проповідях».

Як пояснив кореспондентові нашого видання муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, послідовники ісламу підтримали вшанування пам’яті Любомира Гузара, адже його постать є знаковою для всіх громадян України незалежно від релігійної чи етнічної приналежності, а його особистість викликала величезну повагу, зокрема й у мусульман.

На думку пана Ісмагілова, Блаженніший Любомир Гузар був шанованою і поважною людиною, мудрі настанови і вчинки якої були свідченням його надзвичайного патріотизму і національної свідомості, адже своїм прикладом демонстрував, як багато може зробити віруюча людина для підтримки і захисту національних інтересів України, відродження духовності.

Саме тому, на думку шейха Саіда, Любомир Гузар є знаковою постаттю для всіх українців, зокрема і мусульман, адже він був людиною, яка своїм духовним життям, власним прикладом демонструвала любов до України.

Як зазначає пан муфтій, мусульмани підтримали перейменування одразу ж після оприлюднення інформації про цю ініціативу.

«Ми дуже раді тому, що Київрада прийняла таке рішення і перейменувала проспект на честь Блаженнішого Любомира Гузара, — зазначив Саід Ісмагілов. — З приємністю будемо їздити цим проспектом, усвідомлюючи, що у справі увічнення пам’яті греко-католицького патріарха є частка і нашого внеску».

Як йдеться у листі глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, вчинок мусульман «є добрим дарунком для киян, їхніх нащадків, усіх українців і гостей міста, які тепер будуть мати гарну можливість відкрити для себе поки що ще не вповні оцінену і досліджену велич Любомира Гузара».

Дякуючи за підтримку, предстоятель греко-католиків побажав послідовникам ісламу і шейхові Саідові, щоб милосердний Господь сторицею віддячив за все добре, яке зробили мусульмани.

Любомир Гузар — видатний український релігійний діяч, патріарх-предстоятель Української Греко-Католицької Церкви, один із моральних авторитетів.

Верховний архієпископ Львівський, десять років був патріархом-предстоятелем Української греко-католицької церкви.

Внесок Архієпископа у розвиток української греко-католицької церкви важко переоцінити.

Блаженніший Любомир переніс свою резиденцію зі Львова до столиці, підкреслюючи тим самим національне, а не локальне значення УГКЦ.

 

Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы отправлять комментарии
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl + Enter, чтобы сообщить об этом редакции.