Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Кримськотатарський батальйон створюється у НАТОвському форматі

Кримськотатарський батальйон створюється у НАТОвському форматі

19.01.2016

У кримськотатарський добровольчий батальйон «Крим», який формується в Херсонській області, вже записалося близько 250 осіб. Всього ж в нього планують набрати до 580 бійців. Моделлю для створення батальйону був обраний так званий НАТОвський формат. Про це повідомляє «Українська правда».

За словами координатора Громадянської блокади Криму Ленура Іслямова, вступити до його лав можуть не тільки кримські татари:

− Хочемо, щоб кістяк був з кримських татар… Не бажаємо відсиджуватися, хочемо швидше сформувати свій батальйон, щоб продемонструвати Україні, як ми можемо битися за цю державу! Ми ж зараз не українці, а татаробандерівці, − зазначив з посмішкою він.

За словами активіста, швидше за все батальйон буде функціонувати в структурі Національної гвардії. Він також пояснив, чому місцем локації обрана Херсонська область:

− Він повинен бути сформований в Генічеському районі Херсонської області. Під егідою гаранта Конституції, формату Нацгвардії. Для нас це архіважливо… У Києві війни, ворога не видно. Але тут ви відчуваєте, наскільки Україну можна розхитати.

Як стверджує Іслямов, завданням батальйону буде зміцнення і підтримка правопорядку:

− Ми будемо займатися забезпеченням правопорядку і стабільності в регіоні, щоб ніхто не думав, що можна розгойдати ситуацію, організувати якийсь бунт і потім референдум, як це провернули в Криму <…> Ми не повинні і далі втрачати території. Потрібно їх повертати, − каже активіст.

Іслямов також зазначив, що хотів би бути одним з командирів цього батальйону. Він не взявся прогнозувати, в які терміни буде завершено формування «Криму», проте зазначив, що переговори з Нацгвардією йдуть:

− Ми будемо детально обговорювати це питання з представниками Нацгвардії. Вже сформували робочу групу.

Координатор Громадянської блокади Криму також підтвердив, що кримські татари розробляють схему морської блокади Криму.

− Це питання на рівні підготовки. Чекаємо акцептування всіх лідерів Меджлісу. Ми готуємося, − зазначив він.

Як повідомляє видання «Гордон», Ленур Іслямов в ефірі телеканалу «112 Україна» підтвердив, що батальйон «Крим» створюється за форматом НАТО, і що в найближчій перспективі буде озвучений його офіційний статус:

− Я думаю, це буде озвучено гарантом Конституції або, як мінімум, Мустафою Джемілєвим, − висловив він свою думку.

Теги: 
Ленур Іслямов
Крим
кримськотатарський батальйон
кримські татари
Громадянська блокада

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/krymskotatarskyy-batalyon-stvoryuyetsya-u-natovskomu-formati