Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Думки > Ослаблення санкцій неможливе, поки не буде відновлена територіальна цілісність України, — Мустафа Джемілєв

Ослаблення санкцій неможливе, поки не буде відновлена територіальна цілісність України, — Мустафа Джемілєв

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв під час дискусії на Міжнародному молодіжному форумі «Майбутнє Криму»
10.06.2016

Економічні санкції проти РФ щодо Донбасу і Криму необхідно об’єднати. Про це заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв під час дискусії на Міжнародному молодіжному форумі «Майбутнє Криму», який відбувся в столиці України минулого тижня.

Мустафа Джемілєв розповів, що після окупації Криму здійснив близько 60 зарубіжних поїздок, тричі був у РБ ООН і часто чув аргументи на користь ослаблення економічних санкцій проти РФ. Наприклад, в сенаті Італії заявляли, що через це втрачають сотні мільйонів євро.

— Я в свою чергу говорив, що світовий порядок, дотримання міжнародного права, принципи свободи і демократії, напевно, варті того, щоб платити. А якщо ви не заплатите зараз, потім, може, доведеться платити в десятки і сотні разів більше і не тільки грошима, а й людськими життями. В цілому, звичайно, це розуміють, але є, як і в будь-якому суспільстві, люди, яким своя сорочка ближче до тіла. Вони думають не про те, що буде далі, а про те, як сьогодні заробити, — сказав лідер кримськотатарського народу.

За словами політика, Росія для просування в Європі ідеї про зняття санкцій докладає величезних зусиль, «купує цілі партії», в основному крайні ліві і крайні праві, а також навіть європарламентарів, проте поки великим успіхом похвалитися не може.

— Я думаю, санкції будуть продовжені, але нас турбує одне. Є санкції за Мінським угодами, в яких йдеться про те, що Росія повинна виконати, після чого їх пом’якшать або знімуть. Але в Мінських угодах немає ні слова про Крим, і тому ми всюди ставимо питання про те, щоб ці санкції були об’єднані. Тобто не може бути мови про те, щоб знімати або послаблювати якісь санкції до тих пір, поки не буде повністю відновлена територіальна цілісність Української Держави, — заявив Мустафа Джемілєв.

За його словами, нещодавно кілька конгресменів США виступили з такою ініціативою, але Держдепартамент її відхилив. Уповноважений Президента також заявив, що не можна сказати про дотримання Росією Мінських угод, тому, незалежно від вирішення питання щодо Криму, санкції, напевно, триватимуть.

Теги: 
Мустафа Джемілєв
форум
молодь
кримські татари
анексований Крим
майбутнє Криму
санкції
ООН

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/dumky/oslablennya-sankciy-nemozhlyve-poky-ne-bude-vidnovlena-terytorialna-cilisnist-ukrayiny-mustafa