Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у світі > Україна та Азербайджан мають схожі проблеми

Україна та Азербайджан мають схожі проблеми

Україна та Азербайджан мають схожі проблеми
Україна та Азербайджан мають схожі проблеми
Україна та Азербайджан мають схожі проблеми
Україна та Азербайджан мають схожі проблеми

У приміщенні Посольства України в Азербайджанській Республіці відбувся круглий стіл за участі Посла України в АР Олександра Міщенка, представників Юридичного факультету Бакинського державного університету, громадського об’єднання «Розвиток і мир», української діаспори в Азербайджані, а також Центру політичних досліджень «Атлас».

Як повідомляє прес-служба Посольства, глава дипломатичної місії відзначив, що наразі Україна проходить чи не найважче за часи своєї незалежності випробування «… на єдність та територіальну цілісність».

Учасники круглого столу обговорили юридичне закріплення повернення окупованих територій. Було одностайно відзначено схожість проблем в Україні та Азербайджані, пов’язаних із тактикою і стратегією окупантів, де ключовим елементом є територія Карабаху і Криму, а прилеглі до Карабаху п’ять територій і Донбас вуалюють проблеми окупації. Присутні також зазначили, що обидві країни ніколи не погодяться на визнання своїх територій анексованими і продовжуватимуть боротьбу за територіальну цілісність та суверенітет.

На заході відзначалась провідна роль міжнародної спільноти у вирішенні конфліктів, пов’язаних із зовнішньою агресією, але учасники круглого столу констатували відсутність дієвого механізму для примушення країн-агресорів до виконання ними норм міжнародного права.

— В цьому контексті подальше співробітництво України та Азербайджану в міжнародних організаціях набуває особливої ваги, — наголошувалось під час обговорень.

Нагадаємо, «Іслам в Україні» неодноразово публікував матеріали, що висвітлюють взаємовідносини України та Азербайджану та ставлення цієї країни до подій в Криму та на Донбасі.

04.07.2016
Теги: 
Україна
Азербайджан
співробітництво
Карабах
Крим
суверенітет
російська агресія

Книги

  • Загальне уявлення про Іслам
    Загальне уявлення про Іслам
  •  Енциклопедичний словник
    Іслам: Енциклопедичний словник
  • Коран. Переклад смислів українською мовою
    Коран. Переклад смислів українською мовою
  •  видатний львів'янин та ісламський діяч «Випереджаючи свій час»
    Мухаммад Асад: видатний ісламський діяч. «Випереджаючи свій час»
  •  Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
    Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
  • Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
    Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  • Іджтіхад та оновлення. Саїд Шаббар
    Іджтіхад та оновлення
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-sviti/ukrayina-ta-azerbaydzhan-mayut-shozhi-problemy