Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Мусульмани України проти провокацій у ЗМІ

Мусульмани України проти провокацій у ЗМІ

Члени Всеукраїнської асоціації «Альраід» виступили з відкритим листом до громадськості України, після того як в українських ЗМІ з'явилися «тривожні» повідомлення без будь-яких підтверджуючих фактів, про те, що нібито під Херсоном діють табори з підготовки терористів. І це не дивлячись на те, що Служба безпеки України (СБУ) раніше повідомила, що загрози тероризму в Україні немає.

Подібні безпідставні заяви можуть лише викликати напруженість в українському суспільстві і призвести до упередженого ставлення до мусульман.

Нижче приводимо текст відкритого листа опублікованого на сайті Асоціації «Альраід».

Відкритий лист до ЗМІ і громадськості України

Останніми роками, в українському інформаційному просторі періодично з'являються повідомлення про нібито навислу над Україною загрозу тероризму. Однак сама інформація про цю «загрозу» відрізняється одноманітністю і відсутністю будь-яких конкретних достовірних фактів.

Найчастіше ці повідомлення стосуються Кримського півострова, причому «сенсаційні» матеріали запускають в інформаційний простір країни саме на передодні курортного сезону. Такі матеріали супроводжуються «докором» на адресу служб безпеки за їх нібито некомпетентність і бездіяльність перед «навислою загрозою».

У зв'язку з цим виникають запитання: чому і навіщо у ЗМІ нашої країни систематично з'являються необґрунтовані повідомлення про терористичну загрозу в Україні, незважаючи на регулярні заяви офіційних осіб про її відсутність? Кому вигідно створювати напруженість на міжконфесійному ґрунту в суспільстві?

За 15 років незалежності в Україні склалися сприятливі умови для мирного співіснування різних культур, традицій і релігій на засадах толерантності, демократії, добросусідства і взаємоповаги. Однак схоже на те, що злагода в Україні з ряду міркувань влаштовує не всіх. Тому хтось наполегливо намагається дестабілізувати суспільство і зганьбити мусульман України, значна частина яких проживає в Криму.

Мусульмани України більш ніж хто-небудь інший зацікавлені в стабільності і збереженні миру в суспільстві. Тому ми, члени Асоціації «Альраід», звертаємося до громадськості з проханням не піддаватися на провокації в ЗМІ, ставитися до статей такого характеру розсудливо та виважено, і довіряти інформації з достовірних джерел, якими є офіційні заяви чинної влади та органів, відповідальних за безпеку в країні.

Ми вважаємо, що подібні провокаційні повідомлення перешкоджають становленню правової держави. Вони руйнують принципи демократії, толерантності і взаємоповаги, які поступово стверджуються в нашій молодій багатонаціональній країні.

* * *

Під текстом листа був підпис вісімнадцяти українських мусульманських організацій.

По материалам Ислам для всех

11.07.2007

Книги

  • Загальне уявлення про Іслам
    Загальне уявлення про Іслам
  •  Енциклопедичний словник
    Іслам: Енциклопедичний словник
  • Коран. Переклад смислів українською мовою
    Коран. Переклад смислів українською мовою
  •  видатний львів'янин та ісламський діяч «Випереджаючи свій час»
    Мухаммад Асад: видатний ісламський діяч. «Випереджаючи свій час»
  •  Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
    Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
  • Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
    Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  • Іджтіхад та оновлення. Саїд Шаббар
    Іджтіхад та оновлення
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-krayini/musulmani-ukrayini-proti-provokaciy-u-zmi