Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у світі > Слухання щодо етнічної дискримінації в Криму пройдуть у Женеві

Слухання щодо етнічної дискримінації в Криму пройдуть у Женеві

Слухання щодо етнічної дискримінації в Криму пройдуть у Женеві

З 3 до 4 серпня в Женеві в рамках 93-ої сесії Комітету з ліквідації расової дискримінації відбудеться розгляд офіційної та альтернативної доповідей РФ про реалізацію прав етнічних меншин, які проживають в анексованому Криму, зокрема українців та кримських татар.

Альтернативний звіт «Расизм, дискримінація і боротьба з „екстремізмом“ у сучасній Росії і на підконтрольних їй територіях. Про дотримання Російською Федерацією Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм расової дискримінації» був підготовлений українською громадською організацією «КримSOS» спільно з Антидискримінаційним центром «Меморіал» і центром «Сова».
Як зазначила в коментарі QHA активістка «КримSOS», правозахисниця Євгенія Андреюк, основний акцент в звіті зроблений на етнічній дискримінації кримських татар у Криму.
— Чому ми подаємо Крим у рамках Росії? Тому що-де-факто півострів знаходиться під контролем РФ, значить, зобов’язання лежать на ній. Це звіт про дискримінацію в Криму за ознакою етнічної приналежності. Розглядали її в різних аспектах. Як політичні переслідування і викрадення, так і обмеження права на освіту, вивчення рідної мови, свободу релігії, доступ до культурних об’єктів і нав’язування пропаганди, — пояснила вона.
За словами Андреюк, крім українських і російських правозахисних організацій, свої «звіти» подали так звані російські ДОНДО (провладні недержавні організації, створені російським урядом).
— Подали також «Кирим Бірлігі». Хто з них приїде з Криму до Женеви на слухання?! Подивимося… Помітно, що Росії важлива ця тема, і вона активно її лобіює, — додала вона.

У «КримSOS» відзначили, що під час подання свого офіційного звіту російська сторона намагалася вплинути на Комітет і не допустити розгляду альтернативної доповіді. Це не дивно, адже в офіційній доповіді, підготовленій в держорганах РФ, замовчується порушення прав людини і всередині країни-агресора, і на анексованих нею територіях.

Рішення комітету буде відомо через кілька місяців, зазначила Андреюк. Його представлять у вигляді рекомендацій Російській Федерації.

Джерело: QHA 

02.08.2017
Теги: 
Женева
Крым
крымские татары
дискриминация
РФ
Россия
оккупированный Крым

Книги

  • Загальне уявлення про Іслам
    Загальне уявлення про Іслам
  •  Енциклопедичний словник
    Іслам: Енциклопедичний словник
  • Коран. Переклад смислів українською мовою
    Коран. Переклад смислів українською мовою
  •  видатний львів'янин та ісламський діяч «Випереджаючи свій час»
    Мухаммад Асад: видатний ісламський діяч. «Випереджаючи свій час»
  •  Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
    Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
  • Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
    Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  • Іджтіхад та оновлення. Саїд Шаббар
    Іджтіхад та оновлення
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-sviti/sluhannya-shchodo-etnichnoyi-dyskryminaciyi-v-krymu-proydut-u-zhenevi