Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Міжнародний симпозіум «Тюркська культура на землях Дешт-і-Кипчак» почав роботу в Києві

Міжнародний симпозіум «Тюркська культура на землях Дешт-і-Кипчак» почав роботу в Києві

Міжнародний симпозіум «Тюркська культура на землях Дешт-і-Кипчак» почав роботу в Києві
Міжнародний симпозіум «Тюркська культура на землях Дешт-і-Кипчак» почав роботу в Києві
07.09.2017

У Києві 6 cентября почав роботу Міжнародний симпозіум «Тюркська культура на землях Дешт-і-Кипчак». Організатори заходу — Державне підприємство «Кримський дім», Інститут сходознавства ім. Агатангела Кримського та Академія культурних наук турецького міста Трабзон.

З вітанням до присутніх українськиї і турецьких академіків і професорів звернулися заступник директора з наукової роботи Інституту сходознавства Данило Радивилів, голова турецької Академії культурних наук Кемаль Учунджу, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, Посол Туреччини в Україні Йонет Джан Тезель і голова «Кримського дому» Ахтем Сейтаблаєв.

Симпозіум «Тюркська культура на землях Дешт-і-Кипчак» триватиме два дні. У ньому беруть участь приблизно 30 науковців із різних куточків України та Туреччини. Спектр тем надзвичайно великий, починаючи від лінгвістики й закінчуючи культурологією турецького, кипчацького, гагаузького та кримськотатарського народів: розвиток міжкультурного діалогу в полікультурному середовищі гагаузів України, релігійні родинна обрядовість кримських татар у ХХ — на початку ХХІ століття, тематична класифікація назв атмосферних явищ у турецькій мові та ін.

Ще два дні турецькі гості проведуть в Києві, знайомлячись з культурою та історією української столиці. Організатори сподіваються, що конференція стане щорічною, і наступна відбудеться вже в Турецькій Республіці.

Як уточнює QHA http://qha.com.ua/ru/obschestvo/v-kieve-nachal-rabotu-simpozium-o-tyurks..., симпозіум пристосований до 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Турецькою Республікою.

Тюркологічні студії в Україні мають довгу історію. Цю традицію заклав знаменитий сходознавець, автор численних праць із тюркської культури т історії Агатангел Кримський, а продовжив засновник Інституту сходознавства, історик і філолог Омелян Пріцак.

Як наголошували учасники симпозіуму, тюркология — один із пріоритетних напрямків для українських сходознавців і стрімко розвивається

На конференції порушували різні теми, зокрема питання окупації Криму.

— Це політичне питання, але про взаємодію культур України і тюркського світу треба говорити крізь призму нинішніх подій. Адже щоб говорити про майбутнє, треба знати своє минуле, — наголосив Рефат Чубаров і висловив надію, що таких симпозіумів, присвячених загальній історії та роздумам про майбутнє, буде багато, і не тільки між Україною та Туреччиною, а на всьому Чорноморському просторі.

Дешт-і-Кипчак (Половецький степ) — історичний регіон Євразії, Великий Степ від дельти Дунаю до Іртиша та озера Балхаш. У перських та арабських джерелах XI–XVI століть також називається Кибчак, Хихчак, Киччак, Кепчак, Хифчак. У наш час Половецький степ простягнувся на території кількох держав: України, Казахстану, Молдови, Румунії.

Теги: 
Київ
Рефат Чубаров
Йонет Джан Тезель
Кримський будинок
Ахтем Сейтаблаєв
тюркські народи
сходознавство

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/mizhnarodnyy-sympozium-tyurkska-kultura-na-zemlyah-desht-i-kypchak-pochav-robotu-v