Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Завдяки завзяттю українських мусульман-активістів у суспільстві більше дізнаються про іслам

Завдяки завзяттю українських мусульман-активістів у суспільстві більше дізнаються про іслам

 16.02.20., Київ, Майдан Незалежності. Акція «Запитай у мусульманина» в межах проєкту «Mercy for Mankind»
 16.02.20., Київ, Майдан Незалежності. Акція «Запитай у мусульманина» в межах проєкту «Mercy for Mankind»
 16.02.20., Київ, Майдан Незалежності. Акція «Запитай у мусульманина» в межах проєкту «Mercy for Mankind»
 16.02.20., Київ, Майдан Незалежності. Акція «Запитай у мусульманина» в межах проєкту «Mercy for Mankind»
 16.02.20., Київ, Майдан Незалежності. Акція «Запитай у мусульманина» в межах проєкту «Mercy for Mankind»
 16.02.20., Київ, Майдан Незалежності. Акція «Запитай у мусульманина» в межах проєкту «Mercy for Mankind»

Тривають щотижневі заходи, що в рамках реалізації проєкту «Запитай у мусульманина» вже понад два роки відбуваються у співдружності зі Світовою організацією Mercy for Manking («Милість для людства») в українських містах, де діють Ісламські культурні центри Всеукраїнської Асоціації «Альраід».

Ця довгострокова програма реалізується завдяки завзяттю активістів, що не шкодують свого часу заради просвітницької діяльності, спрямованої на подолання хибних стереотипних уявлень частини українського суспільства про іслам і послідовників цього віровчення.

Мусульмани виходять на вулиці українських міст з банерами, закликаючи до спілкування; розмовляють з перехожими, яких зацікавила можливість дізнатися про сутність ісламу і запитати про будь-що, взяти для вивчення релігієзнавчу літературу, буклети тощо.

Чергова така акція відбулася 16 лютого 2020 року в українській столиці в знаковому для киян місці — на Майдані Незалежності.

Зауважимо, що зусилля братів і сестер — не марні, адже щоразу кількість запитань містян зменшується, що свідчить про подолання страху й упередженого ставлення українців до мусульман. Майже не чути реплік про ворожість мусульман до немусульман або «пригноблених мусульманок», а також тверджень на кшталт того, що українські мусульмани — здебільшого іноземці, а іслам — чужий українській культурі.

Поменшало тверджень про те, що мусульмани — потенційні терористи.

Спостерігається тенденція до зростання кількості людей, які прагнуть дізнатися про загальнолюдські цінності, які поєднують Писання різних релігій, а також про можливість співпраці послідовників різних релігій заради загального блага.

Втім, як зауважує постійний учасник таких акцій, завідувач відділу ознайомлення з історією та культурою ісламу ІКЦ м. Києва Тарік Сархан, запитань про багатоженство і «примус» щодо носіння жінками хусток є чимало і зараз, але їх поменшало.

Люди, як правило, цікавляться загальними релігієзнавчими питаннями, зокрема історією виникнення ісламу. Також їх цікавить, хто такий Мухаммад (с.а.с.); яким чином релігії поширювалися світом, як співіснували з місцевими віруваннями; коли з’явилися мусульмани в Україні; у який спосіб налагоджується співпраця мусульман з немусульманами (якщо вона існує) в справах благодійництва, милосердя, захисту навколишнього середовища; чи є серед захисників України на Сході послідовники ісламу тощо.

 

19.02.2020
Теги: 
Всеукраїнська асоціація «Альраід»
мусульмани-активісти
Mercy for Manking
«Милість для людства»
знайомство з Ісламом

Книги

  • Загальне уявлення про Іслам
    Загальне уявлення про Іслам
  •  Енциклопедичний словник
    Іслам: Енциклопедичний словник
  • Коран. Переклад смислів українською мовою
    Коран. Переклад смислів українською мовою
  •  видатний львів'янин та ісламський діяч «Випереджаючи свій час»
    Мухаммад Асад: видатний ісламський діяч. «Випереджаючи свій час»
  •  Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
    Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
  • Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
    Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  • Іджтіхад та оновлення. Саїд Шаббар
    Іджтіхад та оновлення
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/zavdyaky-zavzyattyu-ukrayinskyh-musulman-aktyvistiv-u-suspilstvi-bilshe-diznayutsya