Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Монографія Павла Сацького «Крим: Шлях до України (1945–1954)» — у відкритому доступі

Монографія Павла Сацького «Крим: Шлях до України (1945–1954)» — у відкритому доступі

©️Павло Сацький/фейсбук: Монографія П.Сацького “Крим: Шлях до України (1945-1954)” - у вільному доступі дл©️Павло Сацький/фейсбук: Монографія П.Сацького “Крим: Шлях до України (1945-1954)” - у вільному доступі для користувачів інтернету я користувачів інтернету
©️Павло Сацький/фейсбук: Монографія П.Сацького «Крим: Шлях до України (1945–1954)» — у вільному доступі для користувачів інтернету

Український історик і правознавець, автор понад ста наукових робіт, кандидат історичних наук Павло Сацький зробив подарунок користувачам інтернету, виклавши у відкритий доступ свою монографію «Крим: Шлях до України (1945–1954)».

У цій праці розглянуто й досліджено питання передачі Кримського півострова до складу тодішньої Української РСР і проаналізовано соціально-економічну інтеграцію Криму з Україною до 1954 року.

Як йдеться в розміщенній на сайті Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана анотації, у дослідженні здійснено аналіз процесу соціально-економічної інтеграції Кримського півострова (Кримська область РРФСР і м. Севастополь до 1954 р.) з Українською РСР.

Автор охопив період виконання двох п’ятирічних планів соціально-економічного розвитку після завершення Другої світової війни (1946–1950 і 1951–1955 рр., у роботі за верхню хронологічну межу встановлено 1954 р.).

Метою монографічного дослідження було здійснення комплексного аналізу основних чинників, які визначали процес соціально-економічної інтеграції Криму з Україною.

У роботі здійснено критичний аналіз численних робіт, у яких висвітлено стан економіки й соціальної сфери Кримського півострова й південних районів Української РСР (у межах до 1954 р.), етапи реалізації програм соціально-економічного розвитку і їх результати.

Для розробки проблеми соціально-економічної інтеграції Кримського півострова з Українською РСР у монографічному дослідженні було залучено архівні документи, які висвітлюють роботу органів влади періоду 1945–1954 рр. в Українській РСР і в Криму, господарських організацій тощо.

Головним методологічним підходом дослідження є застосування абстрагування основних програм економічного і соціального розвитку Кримського півострова, а також прилеглих до його території областей Української РСР.

Серед цих програм чільне місце займала розбудова енергетичної системи, яка мала охопити Подніпров’я, південні області УРСР і територію Кримського півострова і Ростовську область РРФСР.

Не менш вагоме значення у процесі інтеграції Криму з Українською РСР мали програми розвитку системи шляхів залізничного сполучення і будівництво шосейного сполучення, якими забезпечено комунікацію Криму з Україною.

Реалізація стратегії розвитку сільського господарства у регіоні південних районів України і північних районів Криму закладала основи формування цілісного господарського комплексу на території півдня України і Криму й вирішення демографічних проблем у цьому регіоні.

Автор монографії здійснив аналіз розробки й реалізації масштабних проєктів гідробудівництва в південних районах УРСР і в Криму і їх значення для формування цілісного господарського комплексу на територіальній основі півдня України і Криму.

Особливу увагу присвячено проблематиці формування механізмів управління проєктами в південних районах України і у Криму в умовах вертикально інтегрованої командно-адміністративної системи пізньосталінського періоду. Найбільш ефективними у функціонуванні цих механізмів були партійні й урядові інституції Української РСР, зокрема, у забезпеченні реалізації крупних проектів трудовими і матеріальними ресурсами, при лобіюванні інтересів цих проектів у вищих органах влади Радянського Союзу. Реалізація масштабних програм у регіоні південних районів Української РСР і в Криму заклала основи для формування цілісного господарського комплексу на цій територіальній основі і створила передумови для прийняття 1954 р. політичного рішення щодо передачі Кримського півострова зі складу РРФСР до складу УРСР.

У 1954 р. керівництво УРСР розгорнуло активну роботу, спрямовану на пожвавлення соціально-економічного розвитку півострова й визначення його місця в економіці як Української РСР так і СРСР зокрема.

Довідка: Сацький Павло Вікторович — український історик і правознавець, кандидат історичних наук. Коло наукових інтересів — інтеграція Криму з Україною у 1950–1954 рр.; українське питання у європейській системі міжнародних відносин у 1917–1940 рр.; економіка і право тюркських держав раннього Середньовіччя; держава і право Візантійської імперії. Співзасновник Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Український Молодіжний Авангард». Доцент Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана. У цьому ж університеті є головою осередку Національної спілки краєзнавців України.

Автор понад 100 наукових робіт.

 

21.07.2020
Теги: 
Монографія Павла Сацького
Крим: Шлях до України
Сацький Павло Вікторович

Книги

  • Загальне уявлення про Іслам
    Загальне уявлення про Іслам
  •  Енциклопедичний словник
    Іслам: Енциклопедичний словник
  • Коран. Переклад смислів українською мовою
    Коран. Переклад смислів українською мовою
  •  видатний львів'янин та ісламський діяч «Випереджаючи свій час»
    Мухаммад Асад: видатний ісламський діяч. «Випереджаючи свій час»
  •  Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
    Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
  • Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
    Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  • Іджтіхад та оновлення. Саїд Шаббар
    Іджтіхад та оновлення
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/monografiya-pavla-sackogo-krym-shlyah-do-ukrayiny-1945-1954-u-vidkrytomu-dostupi