Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у світі > РПЦ позитивно оцінює «Братів-мусульман»

РПЦ позитивно оцінює «Братів-мусульман»

1
1

У Руській православній церкві (РПЦ) дали позитивну оцінку руху «Брати-мусульмани», який проводить політику захисту коптів-християн та інших релігійних і національних меншин в Єгипті від нападок радикалів.

Рух «Брати-мусульмани» користується широкою підтримкою в єгипетському суспільстві. Він отримав упевнену перемогу на минулих парламентських виборах у січні.

«Потрібно зазначити, що «Брати-мусульмани» останнім часом намагаються проводити політику захисту коптів», – сказав голова синодного Відділу зовнішніх церковних зв'язків митрополит Волоколаський Іларіон у вівторок під час лекції у Московській духовній академії.

Служитель культу нагадав, що на різдвяні та новорічні свята цього року молоді члени «Братів-мусульман» створювали на місцях комітети захисту християнських храмів від нападів релігійних радикалів, які, за словами Іларіона, «вважають антиісламським святкування Різдва і Нового року», повідомляє «ІсламНьюз» з посиланням на близький до церкви сайт «Інтерфакс-релігія».

Міжнародна суспільно-політична асоціація «Брати-мусульмани» була заснована шкільним учителем Хасаном Аль-Банна в Ісмаілії (Єгипет) у 1928 році. Аль-Банна зайнявся релігійним просвітництвом і вихованням молодого покоління у важкі для ісламського світу роки. Перша половина 20 століття стала для ісламу періодом великої кризи, пов'язаної з підриванням могутності Османської імперії та тривалим дробленням мусульманського світу. Тому заклик Аль-Банни був пов'язаний зі зміцненням духовних і політичних зв'язків між мусульманами усього світу. Ідеї засновника «Братів-мусульман» отримали широку популярність серед інтелігенції та у народних мас. Аль-Банна був застрелений 12 лютого 1949 року в Каїрі.

Після смерті Хасана Аль-Банна, у 1950 ідеологом руху став видатний арабський мислитель і літератор Сейід аль-Кутб.

Незважаючи на офіційну заборону і постійний натиск з боку правлячих режимів Насера, Садата і Мубарака, рух «Брати-мусульмани» активно брав участь у культурному і громадському житті. Асоційовані з ним кандидати займали політичні і громадські посади.

На перших вільних парламентських виборах, що відбулися взимку, рух в особі «Партії свободи і розвитку» переміг, отримавши 230 з 498 місць у Національних зборах Єгипту.

За матеріалами «ІсламНьюз»

Посилання на тему:

Копти вважають «Братів-мусульман» «самими розумними і толерантними»

Християнин став віце-головою партії, заснованої «Братами-мусульманами»

Союз мусульманських вчених закликав мусульман і коптів Єгипту до єдності

Мусульмани та християни Єгипту прагнуть до реальної тісної співпраці

Як прояв солідарності мусульмани Єгипту прийдуть на різдвяну службу

Мета теракту в Єгипті – нацькувати на мусульман прихильників інших релігій, - муфтій Саудівської Аравії

Мусульмани України засуджують напад на церкву в Єгипті і закликають єгипетський народ об'єднатися

22.02.2012
Теги: 
християни
Єгипет
копти
церква
Брати-мусульмани

Книги

  • Загальне уявлення про Іслам
    Загальне уявлення про Іслам
  •  Енциклопедичний словник
    Іслам: Енциклопедичний словник
  • Коран. Переклад смислів українською мовою
    Коран. Переклад смислів українською мовою
  •  видатний львів'янин та ісламський діяч «Випереджаючи свій час»
    Мухаммад Асад: видатний ісламський діяч. «Випереджаючи свій час»
  •  Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
    Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
  • Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
    Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  • Іджтіхад та оновлення. Саїд Шаббар
    Іджтіхад та оновлення
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-sviti/rpc-pozitivno-ocinyuie-brativ-musulman