Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у світі > Обурився навіть Кадиров: у Росії заборонили другу після Корану за значенням книгу ісламських священних текстів

Обурився навіть Кадиров: у Росії заборонили другу після Корану за значенням книгу ісламських священних текстів

 у Росії заборонили другу після Корану за значенням книгу ісламських священних текстів
03.09.2022

Міністерство юстиції Росії внесло збірку хадисів «Сахіх аль-Бухарі», а також «Тлумачення Священного Корану» з коментарями Абд ар-Рахмана ас-Сааді та книгу «Булуг аль-Марам» у так званий Список екстремістських матеріалів.

Як передає «Крим.Реалії», у «Тлумаченні Корану» Ас-Сааді екстремістським визнано перший том тритомного видання. 

«Сахіх аль-Бухарі» — це збірка хадисів, тобто переказів про слова та вчинки пророка Мухаммада (мир йому і благословення), укладений у IX столітті видатним ісламським богословом Мухаммадом аль-Бухарі.

Прессекретар Асамблеї чеченців Європи Шаміль Албаков, який має ісламську освіту, зазначив у коментарі сайту «Кавказ. Реалії», що «Сахіх аль-Бухарі» — фактично друга за значенням книгою правдивих священних текстів [після Корану]. 

«Заборонити цю книгу — як заборонити весь іслам», — наголосив Албаков.

«Булуг аль-Марам» — ще одна авторитетна збірка хадисів, що на них спирається шаріатське право, та найважливіша праця з ісламської юриспруденції. 

За словами Албакова, на обидві книги спираються імами духовних управлінь, «у всіх проповідях використовують звідти цитати.

Навіть одіозний очільник Чечні Рамзан Кадиров, що завжди демонструє вірність Кремлеві, цього разу виступив як головний захисник мусульман Росії, оприлюднивши заяву, в якій звучать неприкриті погрози урядові РФ.

«Якщо це рішення не буде переглянуто… я боюся, що мусульмани не почуватимуться в Росії як удома. І тут релігія вже наказує мусульманину чинити зовсім інакше», — написав Кадиров у своєму телеграм-каналі.

Теги: 
Рамзан Кадиров
Сахіх аль-Бухарі
заборона релігійної літератури

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-sviti/oburyvsya-navit-kadyrov-u-rosiyi-zaboronyly-drugu-pislya-koranu-za-znachennyam-knygu