Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > «Будь-які зміни статусу Криму потребуватимуть внесення змін до Конституції» — Таміла Ташева

«Будь-які зміни статусу Криму потребуватимуть внесення змін до Конституції» — Таміла Ташева

«Будь-які зміни статусу Криму потребуватимуть внесення змін до Конституції» — Таміла Ташева

Представниця Президента в Автономній Республіці Крим на своїй фейсбук-сторінці висловилася щодо дискусії, яка виникла в інформаційному просторі про майбутній статус Криму. 

Полеміка розгорілася після того, як радник голови Офісу Президента Михайло Подоляк в інтерв'ю припустив, що після деокупації у Криму найімовірніше заберуть автономний статус. На його думку, існування автономій у складі унітарної держави є живильним середовищем для сепаратистських настроїв.

«Для унітарної держави автономія — це небезпечний шлях, це шлях конфліктності на регіональному рівні», — зазначив він.

За словами Таміли Ташевої, питання автономності є на порядку денному, але на рівні експертних обговорень і консультацій, формулювання того, який буде адміністративно-територіальний устрій і статус півострова.

— На мою думку, вище політичне керівництво держави своїми діями вже неодноразово демонструвало, що питання історичної справедливости для корінних народів, зокрема і кримських татар, <…> це не порожні слова. За останні кілька років для внормування відповідних питань зроблено набагато більше, ніж за кілька десятиліть. Все реалізується поступово й виважено, — написала Ташева. 

Представниця Президента в АРК наголосила, що будь-які зміни статусу Криму неодмінно потребуватимуть внесення змін до Конституції України. Під час воєнного стану це неможливо. До всього вони можуть бути ухвалені тільки парламентом, а це потребуватиме широкої парламентської дискусії:

— Хочу нагадати, що триває вже 10-й рік тимчасової окупації Автономної Республіки Крим. Йде другий рік широкомасштабного вторгнення російських військ в Україну. Зараз час, коли ми маємо залишатися згуртованими, коли маємо докладати максимум зусиль, аби деокупувати Крим і всі інші тимчасово окуповані території. Тому хочу, аби всі підходили до будь-яких питань спокійно та виважено.

11.05.2023
Теги: 
Таміла Ташева
Крим
АРК
статус Криму
воєнний стан
тимчасова окупація

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-krayini/bud-yaki-zminy-statusu-krymu-potrebuvatymut-vnesennya-zmin-do-konstytuciyi-tamila