Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у світі > Росія систематично порушує права корінних народів України — доповідь в ООН

Росія систематично порушує права корінних народів України — доповідь в ООН

Росія систематично порушує права корінних народів України — доповідь в ООН
Росія систематично порушує права корінних народів України — доповідь в ООН

Цими днями (15–26 квітня) у Нью-Йорку триває 23-тя сесія Постійного форуму ООН з питань корінних народів (UNPFII). Від України участь у ньому беруть голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, голова управління зовнішніх зв'язків і правозахисної діяльності Меджлісу Ескендер Барієв, а також член Постійного форуму, юрист-міжнародник Сулейман Мамутов. 

У своєму виступі на сесії Ескендер Барієв поінформував ООН, що останні 240 років корінні народи України зазнають переслідувань і винищення, а також знищення їхньої культурної спадщини, мов, культури та топонімів. Головним провідником такої політики була спершу Російська імперія, потім — Радянський Союз, а тепер її продовжує Російська Федерація.

Барієв підкреслив, що внаслідок військової агресії РФ проти України відбуваються систематичні порушення Декларації ООН про права корінних народів і Рамкова конвенція ООН про зміну клімату, не виконуються Цілі сталого розвитку:

— Здоров'я та життя корінних народів під загрозою, десятки тисяч корінних чоловіків змушені залишати свої землі через примусову мобілізацію до російської армії. Тисячі дітей примусово вивезені до Росії для асиміляції.

За словами Барієва, розграбовано та вивезено до Росії предмети матеріальної культурної спадщини корінних народів. Наприклад, із Мелітопольського музею вилучено скіфське золото, у Криму проводять постійні незаконні розкопки. 

Член Меджлісу також зауважив, що через окупацію території та військову агресію Росії страждає і «мати-земля»꞉

— Знищується природа, заміновані тисячі гектарів землі, вириті тисячі кілометрів траншей уздовж узбережжя Криму.

За словами пана Ескендера, Меджліс розробив рекомендації щодо Криму, зокрема щодо його деокупації та реінтеграції — до їх обговорення запрошують експертів з корінних народів і країни-члени ООН.

Довідка. Постійний форум ООН з питань корінних народів вищий консультативний орган, що опікується питаннями корінних народів, які стосуються економічного та соціального розвитку, культури, довкілля, освіти, охорони здоров’я та прав людин.

22.04.2024
Теги: 
права корінних народів
кримські татари
ООН
Ескендер Барієв
Меджліс кримськотатарського народу

Книги

  • Загальне уявлення про Іслам
    Загальне уявлення про Іслам
  •  Енциклопедичний словник
    Іслам: Енциклопедичний словник
  • Коран. Переклад смислів українською мовою
    Коран. Переклад смислів українською мовою
  •  видатний львів'янин та ісламський діяч «Випереджаючи свій час»
    Мухаммад Асад: видатний ісламський діяч. «Випереджаючи свій час»
  •  Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
    Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
  • Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
    Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  • Іджтіхад та оновлення. Саїд Шаббар
    Іджтіхад та оновлення
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novyny-u-sviti/rosiya-systematychno-porushuye-prava-korinnyh-narodiv-ukrayiny-dopovid-v-oon