Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Мустафа Джемільов побоюється, що Крим може перетворитися на другу Чечню

Мустафа Джемільов побоюється, що Крим може перетворитися на другу Чечню

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Мустафа Джемільов побоюється, що Крим може перетворитися на другу Чечню. Як повідомляє прес-служба блоку "Наша Україна - Народна самооборона", про це сказав депутат від НУНС М.Джемільов, повідомляє Іслам для всіх з посиланням на РІА "Новини Україна".

"Ми вже на грані, відбуваються організовані напади на кримських татар, і з'явилося питання створення своїх напіввоєнізованих формувань для протистояння "російським козакам" і різним бандформуванням. Я розумію, що збройні методи боротьби не приведуть ні до чого хорошого, і дійсно боюся, що Крим може стати другою Чечнею", - цитує Джемільова прес-служба НУНС.

За його словами, він ветував рішення Меджлісу про загальну мобілізацію.

Джемільов заявив, що російські бізнесмени масово скуповують землю в Криму, роздаючи хабарі, а для боротьби з кримськими татарами, які самовільно селяться на проданих територіях, бізнесмени наймають російськомовну молодь, яка організованими групами нападає на татар.

"Ми розуміємо, що якщо Крим не віддадуть Росії, Росія просто його викупить", - сказав глава Меджлісу.

Він не виключив, що для захисту своїх прав кримські татари можуть вдатися до масових акцій. "Ми можемо вийти на вулицю, а нас - чверть мільйона", - сказав Джемільов.

На його думку, для вирішення земельної проблеми в Криму Верховна Рада повинна прийняти закон "Про визнання прав осіб, депортованих за національною ознакою".

Джемільов також висловив стурбованість настроями, що панують на півострові. "Нещодавно проводилося опитування серед кримських студентів. Більше 70% заявили, що депортація кримських татар була правильною. Стільки ж студентів підтримують ідею, що Крим повинен належати Росії", - повідомив він.

Проблема самозахоплень землі є однією з найгостріших у Криму. Сутички між кримськими татарами і правоохоронними органами відбуваються в основному на ґрунті земельних питань. Кримські татари нерідко захоплюють земельні ділянки, мотивуючи це тим, що, на їхню думку, влада виділяє їм найменш придатну землю. За даними Республіканського комітету Криму із земельних ресурсів, на півострові під житлове будівництво самовільно захоплено, в основному кримськими татарами, більше 1,3 тисячі гектарів землі.

Із січня 2007 року на Україні введена кримінальна відповідальність за самовільне захоплення земельної ділянки.

Після інциденту на Ай-Петрі на початку листопада, коли співробітники міліції застосували силу проти кримських татар, які не бажали підкоритися рішенню суду про незаконне будівництво на цій ділянці, керівництво Меджлісу заявило про можливість формування мобільних бригад з протидії правоохоронним органам при поверненні самовільно захоплених земельних ділянок у Криму.

За матеріалами сайту Іслам для всіх

24.12.2007

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-krayini/mustafa-dzhemilov-poboyuietsya-shcho-krim-mozhe-peretvoritisya-na-drugu-chechnyu