Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Ісламський банк розвитку - кримськотатарським школам

Ісламський банк розвитку - кримськотатарським школам

17.04.2010

З 8 по 11 квітня в Криму відбулася презентація результатів проекту Ісламського банку розвитку «Гуманітарна допомога зі зміцнення матеріально-технічної бази шкіл із кримськотатарською мовою навчання», у рамках якого було відремонтовано й повністю укомплектовано дев'ять кримськотатарських національних шкіл. Проект, ініційований Меджлісом кримськотатарського народу, за найкоротший термін успішно реалізувала Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраід» спільно з Асоціацією кримськотатарських працівників освіти «Мааріфчі».

У ході презентації, куратори проекту Ісмаїл Кади, Алі Мохамад Таха і керівник Управління Меджлісу з освіти і культури Сафуре Каджаметова показали представникам Ісламського банку розвитку відновлені кримськотатарські національні школи. У заходах також брали участь представники райдержадміністрацій, регіональних меджлісів і «Мааріфчі», Міністерства освіти і науки АРК, райдержуправлінь освіти і місцева громадськість.

Історія проекту

Як повідомляє QHA, даний проект був підтриманий Ісламським банком розвитку відповідно до пропозицій Меджлісу кримськотатарського народу, направлених у 2008 році.

Як відомо, раніше Управлінням з освіти і культурі Меджлісу кримськотатарського народу були надані ІБР документи про насущні проблеми розвитку даних шкіл. У зв'язку з цим, Банк вирішив фінансувати проект із комплексу реставраційних і ремонтних робіт дев'яти будівель національних шкіл. Технічним виконавцем проекту ІБР був призначений ВАГО «Альраід», який у тісному співробітництві з Асоціацією кримськотатарських працівників освіти «Мааріфчі», повідомивши Міністерство освіти і науки АРК, у найкоротший термін реалізував даний проект. Завдяки фінансовій підтримці Ісламського банку розвитку, у даних школах із кримськотатарською мовою навчання (смт. Ічкі (Радянське), №5 м. Бахчисарай, №3 м. Судак, с.с. Віліно і Вікторовка, Бахчисарайський район, с. Зарічне, Джанкойський район, м. Старий Крим, м. Кезльов (Євпаторія), с. Ісмаїл-бей, смт. Зуя, Карасубазар (Білогірський район)) за півроку виконані великі ремонтні роботи: реконструкція будівель, класів і предметних кабінетів. Обгороджені зовнішнім парканом дві школи, придбані оргтехніка й устаткування для навчальних кабінетів, харчоблоків, навчальних майстерень і медкабінетів, а також електронна бібліотека з фізики, хімії й біології.

Подяка

Голова Меджлісу Мустафа Джемільов подякував Ісламському банку розвитку в особі заступника голови ІБР Авада Салем Аль-Усаміє і члена правління ІБР Мохаммада Ахмад Салем, який виступив менеджером проекту від Ісламського банку, а також ВАГО «Альраід», за надану допомогу зі зміцнення матеріально-технічної бази шкіл із кримськотатарською мовою навчання.

«Ми високо цінуємо вашу увагу й підтримку, особливо в настільки важкий період часу для кожної держави, як світова криза», - відзначив М.Джемільов. Він також звернув увагу представників ІБР, що внесок у розвиток і збереження системи національної освіти є для кримськотатарського народу однією з найбільш актуальних і значимих сфер життя. За словами М.Джемільова, збереження національної ідентичності кримських татар, формування яких відбувається на базі національної системи освіти, є одним із головних завдань Меджлісу кримськотатарського народу.

У свою чергу, перший заступник Голови Меджлісу Рефат Чубаров акцентував увагу гостей на важливості реалізації в Криму різних соціально-економічних проектів, у тому числі таких, що сприяють розвитку дрібного й середнього бізнесу.

«Від того, як швидко кримське суспільство стане економічно благополучним, як швидше люди будуть впевнені у своєму завтрашньому дні, тим більше у мешканців Криму будуть можливості допомагати один одному», - зазначив Рефат Чубаров.

Член Президії Меджлісу, голова «Мааріфчі» Сафуре Каджаметова відзначила, що практично всі школи, де ІБР вніс свій вагомий внесок, є старими пристосованими будинками, в основному колишніми дитячими садками.

«Спільним зусиллями, ми поступово переобладнали їх у школи, де велося навчання без елементарних умов. Сьогодні, за настільки короткий строк, завдяки реалізації проекту «Гуманітарна допомога зі зміцнення матеріально-технічної бази шкіл із кримськотатарською мовою навчання», у викладачів і школярів відкрилося друге дихання для подальшого навчання у своїх обновлених школах. З'явився стимул і віра в національну школу й у батьків».

На завершення заходу представники ІБР у черговий раз підтвердили готовність Ісламського Банку Розвитку надалі розглядати й підтримувати проекти, запропоновані Меджлісом кримськотатарського народу, Духовним управлінням мусульман Криму й Асоціацією кримськотатарських працівників освіти «Мааріфчі», спрямовані на розвиток освіти й охорони здоров'я мусульман Криму.

За матеріалами QHA і kr-alemi.com

Посилання на тему:

Новини

Асоціація «Альраід» й Ісламський банк розвитку реалізують проект з відновлення кримсько-татарських шкіл

ТIКА виділила 3 млн. доларів на розвиток освіти в Криму

Викладачі кримськотатарської мови нарікають на мізерну кількість предметних годин

Муфтій Криму зустрівся з директорами кримськотатарських шкіл

Відбулася презентація підручників з кримськотатарської мови

Для відродження і розвитку кримськотатарської мови кримські татари потребують підтримки України та міжнародних організацій

Наукові роботи

Вплив ісламу на формування системи освіти кримських татарів

Теги: 
Ислам в Украине
Киев
Рамадан
пост

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-krayini/islamskiy-bank-rozvitku-krimskotatarskim-shkolam