Ісламський банк розвитку - кримськотатарським школам

Ісламський банк розвитку - кримськотатарським школам
17.04.2010
Оцініть статтю: 
(397 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

З 8 по 11 квітня в Криму відбулася презентація результатів проекту Ісламського банку розвитку «Гуманітарна допомога зі зміцнення матеріально-технічної бази шкіл із кримськотатарською мовою навчання», у рамках якого було відремонтовано й повністю укомплектовано дев'ять кримськотатарських національних шкіл. Проект, ініційований Меджлісом кримськотатарського народу, за найкоротший термін успішно реалізувала Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраід» спільно з Асоціацією кримськотатарських працівників освіти «Мааріфчі».

У ході презентації, куратори проекту Ісмаїл Кади, Алі Мохамад Таха і керівник Управління Меджлісу з освіти і культури Сафуре Каджаметова показали представникам Ісламського банку розвитку відновлені кримськотатарські національні школи. У заходах також брали участь представники райдержадміністрацій, регіональних меджлісів і «Мааріфчі», Міністерства освіти і науки АРК, райдержуправлінь освіти і місцева громадськість.

Історія проекту

Як повідомляє QHA, даний проект був підтриманий Ісламським банком розвитку відповідно до пропозицій Меджлісу кримськотатарського народу, направлених у 2008 році.

Як відомо, раніше Управлінням з освіти і культурі Меджлісу кримськотатарського народу були надані ІБР документи про насущні проблеми розвитку даних шкіл. У зв'язку з цим, Банк вирішив фінансувати проект із комплексу реставраційних і ремонтних робіт дев'яти будівель національних шкіл. Технічним виконавцем проекту ІБР був призначений ВАГО «Альраід», який у тісному співробітництві з Асоціацією кримськотатарських працівників освіти «Мааріфчі», повідомивши Міністерство освіти і науки АРК, у найкоротший термін реалізував даний проект. Завдяки фінансовій підтримці Ісламського банку розвитку, у даних школах із кримськотатарською мовою навчання (смт. Ічкі (Радянське), №5 м. Бахчисарай, №3 м. Судак, с.с. Віліно і Вікторовка, Бахчисарайський район, с. Зарічне, Джанкойський район, м. Старий Крим, м. Кезльов (Євпаторія), с. Ісмаїл-бей, смт. Зуя, Карасубазар (Білогірський район)) за півроку виконані великі ремонтні роботи: реконструкція будівель, класів і предметних кабінетів. Обгороджені зовнішнім парканом дві школи, придбані оргтехніка й устаткування для навчальних кабінетів, харчоблоків, навчальних майстерень і медкабінетів, а також електронна бібліотека з фізики, хімії й біології.

Подяка

Голова Меджлісу Мустафа Джемільов подякував Ісламському банку розвитку в особі заступника голови ІБР Авада Салем Аль-Усаміє і члена правління ІБР Мохаммада Ахмад Салем, який виступив менеджером проекту від Ісламського банку, а також ВАГО «Альраід», за надану допомогу зі зміцнення матеріально-технічної бази шкіл із кримськотатарською мовою навчання.

«Ми високо цінуємо вашу увагу й підтримку, особливо в настільки важкий період часу для кожної держави, як світова криза», - відзначив М.Джемільов. Він також звернув увагу представників ІБР, що внесок у розвиток і збереження системи національної освіти є для кримськотатарського народу однією з найбільш актуальних і значимих сфер життя. За словами М.Джемільова, збереження національної ідентичності кримських татар, формування яких відбувається на базі національної системи освіти, є одним із головних завдань Меджлісу кримськотатарського народу.

У свою чергу, перший заступник Голови Меджлісу Рефат Чубаров акцентував увагу гостей на важливості реалізації в Криму різних соціально-економічних проектів, у тому числі таких, що сприяють розвитку дрібного й середнього бізнесу.

«Від того, як швидко кримське суспільство стане економічно благополучним, як швидше люди будуть впевнені у своєму завтрашньому дні, тим більше у мешканців Криму будуть можливості допомагати один одному», - зазначив Рефат Чубаров.

Член Президії Меджлісу, голова «Мааріфчі» Сафуре Каджаметова відзначила, що практично всі школи, де ІБР вніс свій вагомий внесок, є старими пристосованими будинками, в основному колишніми дитячими садками.

«Спільним зусиллями, ми поступово переобладнали їх у школи, де велося навчання без елементарних умов. Сьогодні, за настільки короткий строк, завдяки реалізації проекту «Гуманітарна допомога зі зміцнення матеріально-технічної бази шкіл із кримськотатарською мовою навчання», у викладачів і школярів відкрилося друге дихання для подальшого навчання у своїх обновлених школах. З'явився стимул і віра в національну школу й у батьків».

На завершення заходу представники ІБР у черговий раз підтвердили готовність Ісламського Банку Розвитку надалі розглядати й підтримувати проекти, запропоновані Меджлісом кримськотатарського народу, Духовним управлінням мусульман Криму й Асоціацією кримськотатарських працівників освіти «Мааріфчі», спрямовані на розвиток освіти й охорони здоров'я мусульман Криму.

За матеріалами QHA і kr-alemi.com

Посилання на тему:

Новини

Асоціація «Альраід» й Ісламський банк розвитку реалізують проект з відновлення кримсько-татарських шкіл

ТIКА виділила 3 млн. доларів на розвиток освіти в Криму

Викладачі кримськотатарської мови нарікають на мізерну кількість предметних годин

Муфтій Криму зустрівся з директорами кримськотатарських шкіл

Відбулася презентація підручників з кримськотатарської мови

Для відродження і розвитку кримськотатарської мови кримські татари потребують підтримки України та міжнародних організацій

Наукові роботи

Вплив ісламу на формування системи освіти кримських татарів

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.