Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Ні рішення Президента, ні рішення суду по Соборній мечеті не виконуються, - М.Джемільов

Ні рішення Президента, ні рішення суду по Соборній мечеті не виконуються, - М.Джемільов

1
11.01.2011

На сьогоднішній день не виконуються рішення Президента України і суду з приводу вирішення проблеми будівництва у Сімферополі Соборної мечеті. Про це кореспондентові QHA заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемільов.

«Я недавно бачився із Сергієм Льовочкіним (голова Адміністрації Президента України – ред. QHA) і розмовляв про питання виділення землі, у тому числі й для Джума-Джамі (Соборної мечеті)», - зазначив Джемільов і додав: «Я йому говорив про те, що є рішення Президента з даного питання, яке не виконується. Він мені відповів, що він не володіє інформацією і думав, що це питання було вже давно закрите. Він пообіцяв, що займеться цим питанням».

При цьому, Джемільов підкреслив, що не знає, яким буде результат роботи голови Адміністрації.

«З цього питання є рішення Президента України й доручення щодо його розв'язання. Там є один момент, який полягає у тому, що Президент у своєму рішенні й дорученні не називає конкретного місця будівництва Джума-Джамі», - підкреслив голова Меджлісу.

«У зв'язку з цим, місцева влада тепер пропонує інше місце. Але ми не приймемо жодного іншого місця, крім ділянки на вул. Ялтинська, 22. Ми не діти, щоб гратися в ігри. На сьогоднішній день є рішення судів, які дають дозвіл на будівництво Джума-Джамі саме на вул. Ялтинській. Тільки необхідно реалізувати рішення суду» - продовжив він.

Нагадаємо, у 2004 році сесією Сімферопольської міськради було ухвалено рішення про узгодження Духовному управлінню мусульман Криму місця розташування і розмірів земельної ділянки для будівництва Соборної мечеті в районі вулиці Ялтинської, 22. Проте пізніше депутати відмовили у відведенні земельної ділянки за вказаною адресою. У 2008 році вони погодили місце розташування мечеті на ділянці по вулиці Луговій, 6, а в лютому цього ж року Сімферопольська міськрада визнала земельну ділянку в районі вул. Ялтинської, 22 і прилеглу до неї зону лісопарковою.

В кінці лютого 2009 року народний депутат України Борис Дейч у відкритому листі закликав депутатів Сімферополя й колишнього мера міста Геннадія Бабенко відкинути політичні розбіжності й розглянути питання про виділення ділянки під будівництво Соборної мечеті.

Столичні депутати пообіцяли повернутися до розгляду питання після проведення громадських слухань.

Також нагадаємо, що Президент України Віктор Янукович, на зустрічі з представниками деяких кримськотатарських громадських організацій 3 серпня 2010 року у Сімферополі заявив, що «Соборна мечеть повинна бути побудована». Глава держави нагадав, що 14 травня 2010 року він підписав Указ «Про додаткові заходи з облаштування кримських татар, інших осіб, депортованих за національною ознакою і їх нащадків, які повернулися або повертаються на постійне місце проживання до України», яким, зокрема, дається доручення уряду Криму сприяти будівництву Соборної мечеті в адміністративному центрі автономії.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

«Соборну мечеть потрібно будувати там, де вона задовольнятиме побажання більшості», – мер Сімферополя

Рішення про будівництво Соборної мечеті в Сімферополі відклали до затвердження генплану міста

Кримська влада порушила обіцянку Президента мусульманам

На місці будівництва Соборної мечеті міськрада Сімферополя створює лісопарк

Міжконфесійна рада Криму просить Януковича сприяти будівництву Соборної мечеті у Сімферополі

Верховний комісар ОБСЄ підніме питання про будівництво Соборної мечеті

Ільясов просить кримського прем'єра вирішити проблему будівництва Соборної мечеті у Сімферополі

Президент нагадав кримській владі про будівництво Соборної мечеті

Теги: 
artist
Crimean Tatars
art
film
annexation of Crimea

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-krayini/ni-rishennya-prezidenta-ni-rishennya-sudu-po-soborniy-mecheti-ne-vikonuyutsya