Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Імами Донбасу покращують взаємодію з прихожанами

Імами Донбасу покращують взаємодію з прихожанами

02.04.2012

24 березня 2012 року в соборній мечеті м. Луганска пройшов, організований ВАГО «Альраїд» спільно з ДУМУ «Умма», семінар для імамів мусульманських релігійних громад Донбасу та їх помічників.

Захід був присвячений питанням проведення п'ятничної молитви (джумаа-намаз), а також хутбі (п'ятничній проповіді) перед молитвою.

Відвідування джумаа є обов'язком усіх чоловіків-мусульман, які в змозі це зробити. Для того, щоб виконання цього релігійного припису несло користь прихожанам, імам-хатиб (проповідник) повинен обрати тему, яка є найбільш актуальною для його прихожан на даний час; а також максимально стисло, цікаво й зрозуміло її подати.

Цим питанням і були присвячені лекції семінару. Імам-хатиб мечеті донецького Ісламського культурного центру Рінат-хазрат Хабібутдінов розповів про переваги п'ятничної молитви; а імам-хатиб Луганської соборної мечеті Мухаммад Алустаз пояснив положення фікха щодо її проведення.

Організатори перейнялися не лише богословськими тонкощами, але й питанням найбільш ефективного донесення їх до прихожан. З цією метою психолог Рефат Сабітов у своїй лекції «Основи публічного виступу і мотивація до п'ятничної молитви» перерахував низку важливих моментів у струкртурі проповіді, а також правила найкращої взаємодії зі слухачами.

За матеріалами umma.in.ua

Посилання на тему:

У Донецьку провели тренінг з ораторського мистецтва для імамів і проповідників

Вперше в Україні відбувся семінар для імамів за участю провідних ісламських спеціалістів

Теги: 
Іслам в Україні
імам
ДУМУ «Умма»
семінар
Донбас

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-krayini/imami-donbasu-pokrashchuyut-vzaiemodiyu-z-prihozhanami