Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Аналіз > Саід Ісмагілов: В окупованому Криму не має такої релігійної свободи як в Україні

Саід Ісмагілов: В окупованому Криму не має такої релігійної свободи як в Україні

16.04.2015

15 квітня в Українському кризовому центрі медіа-центрі відбувся брифінг «Релігійні громади в Криму: порушення прав та переслідування з політичних мотивів». В заході прийняли участь муфтій Духовного управління мусульман України Умма Саід Ісмагілов, Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, український релігієзнавець, провідний науковий співробітник Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України Олександр Саган та пастор протестантської церкви «Нове життя», єпископ Анатолій Калюжний.

Під час заходу спікери розповіли журналістам про справжній стан релігійного життя в окупованому Криму, та тиск з боку окупаційної влади на релігійні громади півострову.  

«Багато проблем у тих, хто не сприймає того, що сталося з Кримом,  хто не вважає, що Крим є російською територією, хто вважає, що події минулого року  - це окупація, хто переконаний, що Крим – це Україна. Особливо у тих віруючих, хто є громадянами України, але живуть в Криму, залишаються віруючими, залишаються служителями», - сказав Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

За його словами, зараз в Криму діє лише 10 громад православної церкви Київського патріархату. Три храми було захоплено так званою самообороною Криму, ще п’ять громад втратили можливість користуватися приміщеннями, в яких вони проводили богослужіння, бо власники, відчуваючи тиск з боку влади, попросили залишити приміщення.

«За останні півроку тиск на мусульман Криму продовжується і він досить відчутний. З певних причин півострів були вимушені покинути вже приблизно 20 тисяч кримських татар-мусульман. Це і діячі кримськотатарського Меджлісу, які вимушені виїхати після низки арештів, допитів і затримань. Та віруючі, які виїжджають за своїм релігійним переконанням, тому що в Росії і в окупованому Криму не має такої свободи релігійної діяльності, яка є в Україні», - відмітив Саід Ісмагілов.

Він додав, що в Криму фактично не можуть існувати мусульманські громади не тільки через певний тиск з боку влади, а ще й тому, що їх не реєструють.

Крім іншого, припинив свою діяльність кримськотатарський телеканал АТР, який окупаційна влада не перереєстровала за російським законодавством.

«Поки що становище мусульман Криму важке, як і багатьох інших релігійних громад, але ми сподіваємось що Крим повернеться до складу України», - сказав Саід Ісмагілов.

Нагадаємо, що кримські громади Духовного управління мусульман України «Умма» припинили свою діяльність через небажання перереєстровуватися за російським законодавством.

Теги: 
окупований Крим
кримські татари
права людини
УПЦ КП
Саід Ісмагілов
муфтій
телеканал АТР

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/analiz/said-ismagilov-v-okupovanomu-krymu-ne-maye-takoyi-religiynoyi-svobody-yak-v-ukrayini