Саід Ісмагілов: В окупованому Криму не має такої релігійної свободи як в Україні

Брифінг «Релігійні громади в Криму: порушення прав та переслідування з політичних мотивів»
16.04.2015
Оцініть статтю: 
(449 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

15 квітня в Українському кризовому центрі медіа-центрі відбувся брифінг «Релігійні громади в Криму: порушення прав та переслідування з політичних мотивів». В заході прийняли участь муфтій Духовного управління мусульман України Умма Саід Ісмагілов, Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, український релігієзнавець, провідний науковий співробітник Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України Олександр Саган та пастор протестантської церкви «Нове життя», єпископ Анатолій Калюжний.

Під час заходу спікери розповіли журналістам про справжній стан релігійного життя в окупованому Криму, та тиск з боку окупаційної влади на релігійні громади півострову.  

«Багато проблем у тих, хто не сприймає того, що сталося з Кримом,  хто не вважає, що Крим є російською територією, хто вважає, що події минулого року  - це окупація, хто переконаний, що Крим – це Україна. Особливо у тих віруючих, хто є громадянами України, але живуть в Криму, залишаються віруючими, залишаються служителями», - сказав Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

За його словами, зараз в Криму діє лише 10 громад православної церкви Київського патріархату. Три храми було захоплено так званою самообороною Криму, ще п’ять громад втратили можливість користуватися приміщеннями, в яких вони проводили богослужіння, бо власники, відчуваючи тиск з боку влади, попросили залишити приміщення.

«За останні півроку тиск на мусульман Криму продовжується і він досить відчутний. З певних причин півострів були вимушені покинути вже приблизно 20 тисяч кримських татар-мусульман. Це і діячі кримськотатарського Меджлісу, які вимушені виїхати після низки арештів, допитів і затримань. Та віруючі, які виїжджають за своїм релігійним переконанням, тому що в Росії і в окупованому Криму не має такої свободи релігійної діяльності, яка є в Україні», - відмітив Саід Ісмагілов.

Він додав, що в Криму фактично не можуть існувати мусульманські громади не тільки через певний тиск з боку влади, а ще й тому, що їх не реєструють.

Крім іншого, припинив свою діяльність кримськотатарський телеканал АТР, який окупаційна влада не перереєстровала за російським законодавством.

«Поки що становище мусульман Криму важке, як і багатьох інших релігійних громад, але ми сподіваємось що Крим повернеться до складу України», - сказав Саід Ісмагілов.

Нагадаємо, що кримські громади Духовного управління мусульман України «Умма» припинили свою діяльність через небажання перереєстровуватися за російським законодавством.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.