Стурбована зростанням антивоєнних настроїв у країні, влада США повела справжній наступ на свободу слова. Люди і структури, що прагнуть донести до суспільства інформацію про те, що відбувається в Іраку і в Афганістані, піддаються репресіям.
Один із них – рядовий першого класу Бредлі Меннінг був узятий під варту у травні 2010 року. Йому пред'явлені звинувачення в розголошуванні секретної інформації. Зокрема, Меннінга підозрюють в тому, що він передав сайту WikiLeaks відеозапис вертолітного обстрілу в Багдаді, здійсненого в 2007 році.
В кінці липня на сайті WikiLeaks було опубліковано близько 75 тис. документів про військову операцію в Афганістані. При цьому керівник проекту Джуліан Ассанж заявив, що найближчим часом викладе ще близько 15 тис. документів. За його словами, це відбудеться після того, як всі матеріали будуть відредаговані. Ассанж зазначив, що інакше життя згаданих у документах осіб будуть у небезпеці.
Невдовзі після публікації Міністерство оборони США заявило, що саме Бредлі Меннінга вважають основним винуватцем витоку. Хоча абсолютно незрозуміло, яким чином рядовий міг мати доступ до такого обсягу документів.
Тим часом, анонімні джерела журналістів у Пентагоні стверджували, що серед документів, що потрапили на WikiLeaks, тільки один має гриф “секретно”, причому низького рівня. Проте, Пентагон вже зажадав від авторів проекту негайно повернути близько 15 тис. документів про війну в Афганістані, зміст яких ще не був розголошений, повідомляє Reuters з посиланням на офіційного представника оборонного відомства США Джефа Моррелла. Він заявив, що єдиною “прийнятною” поведінкою WikiLeaks у ситуації з витоком “афганського досьє” є повернення всіх документів, що потрапили до авторів проекту, і негайне їх видалення.
Дії військових, у свою чергу, викликали обурення активістів правозахисного руху. Зокрема, представники антивоєнної групи Code Pink провели демонстрацію біля американської військової бази у Квантіко, штат Вірджинія. Присутні виступили на підтримку рядового Бредлі Меннінга.
Демонстранти принесли з собою плакати з гаслами “Free Bradley Manning” (“Звільніть Бредлі Меннінга”). Всього біля військової бази у Квантіко зібралося понад 80 активістів Code Pink. Засновниця групи Медея Бенджамін (Medea Benjamin) зазначила, що якщо Меннінг дійсно є інформатором WikiLeaks, то представники Code Pink гордяться ним. “У Сполучених Штатах, які я знаю і люблю, інформаційна прозорість - це добре”, - підкреслила вона.
За матеріалами «ІсламНьюз»
Посилання на тему:
Новини
Влада США стурбована можливим продовженням публікацій «афганського досьє»
Несекретні матеріали: сили коаліції програють війну в Афганістані
Афганська війна - війна з ісламом, вважає британський експерт
Червоний Хрест розслідує причини прояву вроджених дефектів в іракських дітей
У Багдаді виявлено секретну військову в'язницю
Сили НАТО вже не заперечують вбивства цивільних осіб в Афганістані
В іракському місті Фаллуджа все більше дітей з вродженими вадами
Статті