Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > інтерв'ю > Муніра Субашич: «Ми повинні вибудовувати світ для наступних поколінь на основі правди і справедливості»

Муніра Субашич: «Ми повинні вибудовувати світ для наступних поколінь на основі правди і справедливості»

 «Ми повинні вибудовувати світ для наступних поколінь на основі правди і справедливості»
 «Ми повинні вибудовувати світ для наступних поколінь на основі правди і справедливості»
 «Ми повинні вибудовувати світ для наступних поколінь на основі правди і справедливості»
 «Ми повинні вибудовувати світ для наступних поколінь на основі правди і справедливості»
26.05.2018

Жіноча громадська організація «Мар’ям», що входить до ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід», приймала в столичному Ісламському культурному центрі особливих гостей — учасниць міжнародної акції «Конвой совісті» на підтримку жінок, ув’язнених в сирійських тюрмах режимом Башара Асада. Серед них була і Муніра Субашич, президент організації «Матері Сребрениці» (Боснія і Герцеговина).

В інтерв’ю кореспонденту видання Альраід активістка акцентувала увагу на необхідності об’єднуватися заради побудови світу для наступних поколінь «на основі правди і справедливості»

— Я з Боснії та Герцеговини, де в 1990-х була війна… За три дні було вбито більше 10,5 тис. осіб: загинули наші діти, наші чоловіки, люди похилого віку. Більше 20 тис. жінок були зґвалтовані. Я втратила 22 своїх родичів: батька, чоловіка, сина, двох сестер, трьох братів, свекра, двох його синів та їх сім’ї. Через 23 роки мені все ще боляче, і ми досі вимушені боротися за з’ясування правди і можливість поховати наших дітей.

Всі ті злочинці — Слободан [Мілошевич], його міністри і поліцейські, всі, хто причетний до знущань над нашими близькими, — ще не засуджені, вони досі на волі. Нам доводиться зустрічатися з ними на вулиці!

Ми розповідаємо нашим дітям про те, яким був той геноцид, і робимо все, що від нас залежить, щоб дати їм гарну освіту. Освіта молоді — наша найкраща відповідь на те, що сталося в Сребрениці. Ми не ростили дітей сповненими ненависті, але зробили все, щоб вони знали і пам’ятали правду.

Кожна матір, незалежно від національності і релігії, є, насамперед, матір'ю. Це об’єднує нас у всьому світі, і ми співпрацюємо навіть з матерями, чиї діти вбили наших дітей, адже ніхто не зрозуміє одну матір краще за іншу.

Ми розповідаємо про те, що сталося в Сребрениці, всьому світу: проводили демонстрації, писали листи до Ради Безпеки ООН, в Сполучені Штати, Путіну, вашому колишньому президенту. Ми звели великий меморіальний комплекс в Сребрениці, де вбито більше 8000 осіб, і це стало першим місцем трауру для мусульман, братською могилою для наших близьких. Також брали участь в Міжнародному трибуналі. Є 61 судове рішення різних інстанцій щодо геноциду в Сребрениці.

Світ повний несправедливості, і ми просимо Бога допомогти нам зробити все, щоб таке ніколи не повторилося. Ми не воскресимо мертвих, не повернемо тих, кого втратили, але ми, живі, повинні щось робити. Ми повинні будувати світ для наступних поколінь на основі правди і справедливості.

Нагадаємо, 6 березня 2018 року «Конвой совісті» вирушив зі Стамбула до провінції Хатаї на турецько-сирійському кордоні. Учасниці з усього світу — політики, письменниці, громадські діячі і просто домогосподарки — вимагали звільнення жінок, що утримуються в сирійських в’язницях.

 

Теги: 
Муніра Субашич
Матері Сребрениці
Жіноча громадська організація Мар’ям
конвой совісті
Боснія і Герцеговина
мир
права людини
сирійські тюрми
війна в Сирії

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/intervyu/munira-subashych-my-povynni-vybudovuvaty-svit-dlya-nastupnyh-pokolin-na-osnovi-pravdy-i