Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > В Києві відбулася наукова зустріч на тему «Сучасні ісламські ідеології»

В Києві відбулася наукова зустріч на тему «Сучасні ісламські ідеології»

1

5 листопада в київському Ісламському громадському культурному центрі відбувся науковий колоквіум на тему «Сучасні ісламські ідеології». Організатором цього заходу виступила ВАГО «Альраід» разом з «Українським центром ісламознавства».

Як повідомляє інф. відділ ВАГО "Альраід", зустріч проходила за участю провідних спеціалістів в області ісламознавства і сходознавства, серед яких голова Українського центру ісламознавства М.Кирюшко, головний редактор журналу «Східний світ» Ю.Кочубей, заступник Голови Комітету у справах релігій АР Крим А.Булатов, начальник відділу науково-експертної роботи Держкомітету України у справах релігій В.Любчик та інші. На заході також були присутні викладачі, аспіранти та студенти українських вузів.

Програма колоквіуму включала доповідь магістра шаріатських наук Сейрана Аріфова, директора школи хафізів м. Сімферополь.

У своєму виступі С.Аріфов розкрив причини й наслідки виникнення різних течій в Ісламі.

«Іслам як релігія незмінна. Але віддалення мусульман від своєї релігії є головною причиною виникнення різних рухів. Зародження течій і толків в Ісламі мало місце протягом всієї його історії, насамперед це було обумовлено соціально-політичними умовами того чи іншого часу і культурним фоном...

Чому виникають реформістські рухи в Ісламі? Найчастіше це ініціатива групи людей, які об’єднуються навколо певної мети. Як правило, мова йде про відродження Ісламу, слідування Корану і Сунні. Інша справа, що в засновників того чи іншого руху різне розуміння того, яким чином це зробити, і що таке Іслам у чистому вгляді», - підкреслив доповідач.

В ході доповіді Сейран Аріфов розповів про основні ісламські течії нашого часу, відзначивши їх сильні й слабі сторони, основні помилки, протиріччя та відповідність роботи постулатам Корана і Сунни.

По завершенню виступу пройшло активне обговорення піднятої теми, після чого були визначені напрямки майбутніх зустрічей.

За матеріалами Арраід.орг

12.11.2008

Книги

  • Загальне уявлення про Іслам
    Загальне уявлення про Іслам
  •  Енциклопедичний словник
    Іслам: Енциклопедичний словник
  • Коран. Переклад смислів українською мовою
    Коран. Переклад смислів українською мовою
  •  видатний львів'янин та ісламський діяч «Випереджаючи свій час»
    Мухаммад Асад: видатний ісламський діяч. «Випереджаючи свій час»
  •  Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
    Мухаммад (Життєпис Пророка на основі найбільш ранніх джерел)
  • Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
    Цілі шаріату (Макасід аш-шаріа)
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  • Іджтіхад та оновлення. Саїд Шаббар
    Іджтіхад та оновлення
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-krayini/v-kiievi-vidbulasya-naukova-zustrich-na-temu-suchasni-islamski-ideologiyi