В Києві відбулася наукова зустріч на тему «Сучасні ісламські ідеології»

1
У своєму виступі С. Аріфов розкрив причини і наслідки виникнення різних течій в Ісламі.
12.11.2008
Оцініть статтю: 
(142 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

5 листопада в київському Ісламському громадському культурному центрі відбувся науковий колоквіум на тему «Сучасні ісламські ідеології». Організатором цього заходу виступила ВАГО «Альраід» разом з «Українським центром ісламознавства».

Як повідомляє інф. відділ ВАГО "Альраід", зустріч проходила за участю провідних спеціалістів в області ісламознавства і сходознавства, серед яких голова Українського центру ісламознавства М.Кирюшко, головний редактор журналу «Східний світ» Ю.Кочубей, заступник Голови Комітету у справах релігій АР Крим А.Булатов, начальник відділу науково-експертної роботи Держкомітету України у справах релігій В.Любчик та інші. На заході також були присутні викладачі, аспіранти та студенти українських вузів.

Програма колоквіуму включала доповідь магістра шаріатських наук Сейрана Аріфова, директора школи хафізів м. Сімферополь.

У своєму виступі С.Аріфов розкрив причини й наслідки виникнення різних течій в Ісламі.

«Іслам як релігія незмінна. Але віддалення мусульман від своєї релігії є головною причиною виникнення різних рухів. Зародження течій і толків в Ісламі мало місце протягом всієї його історії, насамперед це було обумовлено соціально-політичними умовами того чи іншого часу і культурним фоном...

Чому виникають реформістські рухи в Ісламі? Найчастіше це ініціатива групи людей, які об’єднуються навколо певної мети. Як правило, мова йде про відродження Ісламу, слідування Корану і Сунні. Інша справа, що в засновників того чи іншого руху різне розуміння того, яким чином це зробити, і що таке Іслам у чистому вгляді», - підкреслив доповідач.

В ході доповіді Сейран Аріфов розповів про основні ісламські течії нашого часу, відзначивши їх сильні й слабі сторони, основні помилки, протиріччя та відповідність роботи постулатам Корана і Сунни.

По завершенню виступу пройшло активне обговорення піднятої теми, після чого були визначені напрямки майбутніх зустрічей.

За матеріалами Арраід.орг

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.