Іслам в Україні
Published on Іслам в Україні (https://islam.in.ua)

Головна > Новини у країні > Несанкціоновано встановлений хрест під Бахчисараєм перенесли на територію церкви

Несанкціоновано встановлений хрест під Бахчисараєм перенесли на територію церкви

13.04.2010

Установлений без дозвільних документів і узгодження з місцевим населенням, поклінний хрест поруч із кримським селищем Бурлюк (Віліно) у понеділок, 12 квітня, був демонтований і перенесений на територію місцевого православного храму.

«Завдяки переговорам, у яких брали участь органи влади, регіональний меджліс, мусульманське й православне духівництво, вдалося перенести хрест на територію вілінської церкви», - повідомили агентству QHA у Бахчисарайському регіональному меджлісі.

При цьому, за даними Кримського інформаційного агентства, перенесення п’ятиметрової споруди пройшло без порушення громадського порядку.

Як повідомлялося раніше, деяка вілінська молодіжна проросійська організація «Місцеві ініціативи розвитку» у ніч із 1 на 2 квітня поточного року встановила на дорозі між селищами Бурлюк (Віліно) і Алма-Тамак (Піщане) поклінний хрест.

Встановлення хреста викликало обурення серед мусульманського населення. Після бесіди мусульман з місцевою владою вдалося домовитися перенести хрест у Вілінську церкву. Потім, на прохання православного духівництва перенесення хреста було призначене на понеділок, 12 квітня.

Кримські ЗМІ розцінили ситуацію із самовільною установкою православного символу як загрозу міжетнічній стабільності на півострові.

За матеріалами ЗМІ

Посилання на тему:

Кримські ЗМІ: Конфлікт навколо поклінного хреста під Бахчисараєм може сколихнути весь півострів

Під Бахчисараєм розгорілася суперечка між мусульманами й православними через хрест, установлений до Великодня

Теги: 
выставка
наука
исламское наследие
Турция
исламская цивилизация

Книги

  •  історія, культура, контакти. Якубович М.М., Кралюк П.М., Щепанский
    Татари Волині: історія, культура, контакти
  • Українські просвітителі та Іслам. Соломія Вівчар
    Українські просвітителі та Іслам
  • Не заросте травою поле бою. Юнус Кандим
    Не заросте травою поле бою
  • З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії. Теймур Атаєв
    З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Балтії
  • Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі. Мохаммад Хашім Камалі
    Тадждід, іслях та цивілізаційне оновлення в ісламі
  • Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі. Бенауда Бенсаїд
    Слуга Бога й людства – спадок шейха Мухаммада аль-Газалі
  •  плацдарм для культурної реформи. Абдул-Хамід Абу Сулейман
    Світогляд Корану: плацдарм для культурної реформи
  • Сучасний підхід до Корану та Сунни. Під ред. Махмуда Аюба
    Сучасний підхід до Корану та Сунни
  •  авторитет Корану й статус Сунни. Таха Джабір аль-Альвані
    Відновлення рівноваги: авторитет Корану й статус Сунни
Всі книги

Лінк на джерело: https://islam.in.ua/ua/novini-u-krayini/nesankcionovano-vstanovleniy-hrest-pid-bahchisaraiem-perenesli-na-teritoriyu-cerkvi