Серед безлічі шпилів, веж і дзвіниць старовинного англійського міста Кембриджа, знаменитого на весь світ своїм університетом, скоро з'явиться і силует мечеті. Але справа в тому, що будівля ця буде не зовсім звичайною. Першу в місті мечеть планують зробити «екологічно чистою».
Багато років місцеві мусульмани збиралися в орендованих і не дуже пристосованих для колективних молитов приміщеннях, поки нарешті зростаюча релігійна громада не вирішила, що настав час діяти. Влітку 2008 року було придбано ділянку землі з розташованою на ній старою складською будівлею, і можна було братися за розробку планів. Однак замість того, щоб просто звести мечеть якнайшвидше, віруючі вирішили з самого початку суворо дотримуватися таких популярних зараз у Європі принципів екологічної рівноваги.
«Ісламська цивілізація в основі своїй базується на неприйнятті марнотратства як невдячності за те, що дароване нам Господом, тож при будівництві нової мечеті у нас в Кембриджі ми практично виступили в авангарді місцевого екологічного руху, оскільки використовуємо новітні опалювальні системи, консерваційну технологію, і навіть облаштували сад на даху, таким чином викиди вуглецю в атмосферу будуть наближатися до нуля», - розповів «Green Prophet» голова мечеті Тім Вінтерс, відомий також під іменем Абдуль Хакім Мурад.
Він висловив надію, що зведення першої в Європі мечеті, яка відповідає всім екологічним стандартам, спонукає мусульман у всьому світі до прийняття відповідальності за даровану їм Богом природу.
За матеріалами «ІсламНьюз»
Посилання на тему:
Іслам більше інших релігій ратує за охорону природи - принц Чарльз
У Малайзії буде створено ісламський фонд для розвитку екологічних технологій
Мусульманські екологи - за «зелений» хадж
«Зелені» мусульмани Вашингтона ведуть просвітницьку роботу в галузі охорони природи
Мусульманський світ б'є на сполох з приводу зміни клімату
Ахмадінеджад: природу руйнують капіталізм і ліберальна економіка