Тарік Рамадан названий одним зі ста глобальних мислителів наших днів

Тарік Рамадан названий одним зі ста глобальних мислителів наших днів
26.11.2012
Оцініть статтю: 
(371 оцінка)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Відомий мусульманський філософ і вчений Тарік Рамадан включений в список ста глобальних мислителів, який складає щорічно американський журнал Foreign Policy.

Мусульманський мислитель Тарік Рамадан був включений в список ста глобальних мислителів "за те, що сказав, що іслам і демократія можуть іти разом".

«За те, що сказав нам, що іслам і демократія можуть іти разом - якраз тоді, коли це було важливо», - пояснює свій вибір редакція.

«Упс!» - Коротко відреагував у «Фейсбуці» на цю ненавмисну ​​славу професор Оксфордського університету.

І не дивно, адже крім світових провідних політиків, таких, як турецький прем'єр-міністр Ердоган, президент США Барак Обама і німецький канцлер Ангела Меркель, провідних економістів, письменників і громадських діячів різних країн світу, таких, як пакистанська школярка Малала Юсафзай, поранена талібами за те, що захищала права дівчаток на освіту та опинилася на шостому місці в рейтингу, у списку мислителів виявилося мало не всі ізраїльське керівництво, починаючи з прем'єр-міністра Нетаньяху і кінчаючи колишніми керівниками розвідслужб «Моссад» та «Шин-Бет».

Серед російських мислителів були обрані опозиціонер Олексій Навальний, творець антивірусних програм Касперський, еколог Євгенія Чирикова, і три члени знаменитої панк-групи Pussy Riot, скромно названі музикантами.

Тарік Рамадан, який опинився в списку на 87-му місці, вважає, що Америка переживає не розквіт, а занепад, а ось «Твіттер», навпаки, стає все більш популярним.

Читачам журналу Foreign Policy він порекомендував книги «Індустрія ісламофобії» Натана Ліна, «Духовні самоцвіти: загадковий коментар Корану, приписуваний суфіями імаму Джафару аль-Садику» в перекладі Фархан Майєр і «Антологію сучасної поезії Нортон».

Редакція журналу, в свою чергу, відзначає останню книгу Таріка Рамадана «Іслам і арабське пробудження», в якій він закликає мусульман прийняти демократію, але на своїх власних умовах, оскільки настав найбільш підходящий час для «політичної творчості».
«Немає віри без еволюції», - цитує мусульманського мислителя Foreign Policy.

На пропозицію попросити про що-небудь американського президента Барака Обаму в наступаючому році, професор Рамадан просто побажав йому «бути хоробрим».

Джерело: WordYou

Матеріали по темі:

13.05.2010 - Весь світ, як мечеть. Ісламська геополітика від Імама Шафії до Тарика Рамадана


06.05.2010 - Конференція з ісламської реформи може стати поворотним моментом в історії мусульман на Заході


18.03.2010 - У Лондоні нагородили видатних мусульманських діячів


02.03.2010 - Президент Ірландії відзначила високу роль мусульман у країні

11.02.2010 - Британська поліція подякувала мусульманам за уроки ісламу

10.02.2010 - Фетхуллах Гюлен: Іслам і демократія

20.11.2007 - Близький Схід як центр світових геополітичних інтересів та процес формування демократії в мусульманських країнах регіону

19.04.2007 - Тарик Рамадан затверджує співіснування ісламу та демократії


10.04.2007 - Британія вшановує видатних мусульман

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.