Ветеран британських збройних сил, 92-річний Джон Спайсер пропонує свою кімнату для розміщення сирійських біженців. До цього його спонукали побачені ним світлини маленького Айлана Курді, що потонув разом з іншими членами своєї родини, прагнучи врятуватися, і був викинутий хвилями на турецький берег.
В ексклюзивному інтерв’ю виданню The Independent ветеран зізнався, що взяв близько до серця тяжке становище сімей, які намагаються втекти від війни та переслідувань.
Джон Спайсер сказав, що фото загиблого Айлана викликало в пам’яті важкі спогади з його власного минулого, коли він свого часу намагався допомогти гинучим біженцям на Близькому Сході.
Ветеран разом зі своїм сином Френком готові надати три ліжка у вільній кімнаті в своєму будинку в Танеті (Кент) і сподіваються, що цей жест може «надихнути інших людей».
Джон розповів, що не брав участі у бойових діях під час Другої світової війни, бо був у запасі, але потому був у складі британського контингенту в Палестині. І йому вже тоді доводилося рятувати біженців:
— Жахливе було те, що ця ситуація з потопаючими біженцями була й тоді, — сказав Спайсер, — З одного боку були араби, чиї землі відбиралися, з іншого — єврейські біженці…Люди тонули в морі просто, як зараз, — згадує ветеран.
Як розповідає син Джона Спайсера — Френк, його батько з особливими почуттями згадує Близький Схід: «Він здобув там армійський досвід, навчився плавати на березі Червоного моря і має що розповісти».
Френк також розповів, що його батько попри свій поважний вік все ще працює в якості волонтера в товаристві Сент-Вінсент де Поль, яке допомагає людям, що відчувають в цьому потребу. «Мій тато є фантастичною, чудовою людиною», — сказав він.
Як зазначає видання «The Independent», пошук та виділення осель для сирійців є однією з низки популярних ініціатив, створених в останні дні, щоб забезпечити підтримку біженців і чинити тиск на уряд з вимогою зробити більше для допомоги цим людям.
Для одержання повного списку того, як і чим можна допомогти, яким чином можна взяти участь в доброчинній ініциативі, в інтернет-мережі створено сайт.
For a full list of how you can get involved, click here.