Постачання електрики в Крим відновили через міжнародний тиск

Енергетична блокада Криму тривала більше двох тижнів.
09.12.2015
Оцініть статтю: 
(379 оцінки)
admin
Зображення користувача admin.

Координатор блокади Криму Ленур Іслямов заявив, що на лідерів кримськотатарського народу чиниться сильний тиск з боку деяких європейських країн з вимогою не перешкоджати постачанню електроенергії на окупований півострів через загрозу гуманітарної катастрофи.
− Я вчора приїхав до Києва, сам переговорив з лідером Меджлісу, у нас була рада. Зараз я їду назад і буду пояснювати людям на місці. Оскільки в Криму назріває гуманітарна катастрофа, то на Джемілєва і Чубарова сильно тиснуть не з боку України, а з боку міжнародного співтовариства, це Франція та інші, − цитує КримSOS коментар Ленура Іслямова, який він дав телеканалу «112 Україна».

Також Іслямов повідомив, що уряд звернув увагу на блокаду і планує законодавчо закріпити вимоги кримських татар.
− Ми задоволені, що український політикум дослухався до наших вимог і прагнень, і що в законодавчій площині будуть прийматися рішення для заборони руху вантажних фур на територію, окуповану ворогом, − додав він.

Нагадаємо, енергетична блокада Криму тривала більше двох тижнів. У вівторок, 8 грудня, влада Херсонської області заявила про відновлення енергопостачання Криму, Міненерго РФ підтвердила постачання електрики.

Залежність Криму від поставок електроенергії, води і продовольчих товарів з материкової України залишається досить високою, що організатори блокади − кримськотатарські активісти − мали намір використовувати як важіль тиску на окупантів. Передбачалося «виміняти» українські продовольчі товари на дотримання прав людини в Криму. Від окупантів організатори блокади вимагали звільнити українських політв’язнів, припинити політично мотивоване кримінальне переслідування громадян України, забезпечити роботу українських та кримськотатарських ЗМІ і дозволити лідерам кримських татар в’їхати на територію півострова. Висловлювалися надії, що блокада максимально ускладнить життя самим окупантам з економічної точки зору.

При цьому раніше повідомлялося, що міжнародні партнери України ввели санкції, які не дозволяють їх компаніям займатися будь-якою діяльністю в Криму.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.