26 лютого − День кримського ненасильницького спротиву російській окупації

26 лютого − День кримського ненасильницького спротиву російській окупації
02.02.2016
Оцініть статтю: 
(370 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Днями в Укрінформі відбулася прес-конференція «Нескорені… 26 лютого − День кримського спротиву російській окупації» («Boysunmağanlar… fevralniñ 26-sı- Qırımtatarlarnıñ Rusiye işğalinen küreş künü«), організована Міністерством інформаційної політики. У заході взяли участь народний депутат України, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, адвокат Ахтема Чийгоза Микола Полозов, адвокат УГСПЛ Олександр Заруцький та радник Міністра з питань інформаційної політики щодо Криму Еміне Джеппар.

Нагадаємо, що 26 лютого 2014 року в Сімферополі відбувся багатотисячний мітинг біля стін ВР АРК, на якому представники Меджлісу відстоювали Крим у складі України, а представники «Російської єдності» − Крим у складі РФ. 29 січня 2015 року окупаційною владою Криму було затримано заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтема Чийгоза, який став одним зі звинувачених у так званій справі «26 лютого».

− Сьогодні в Україні існує міф про те, що Крим щасливий від того, що він відійшов до Росії, що Крим нічого не зробив, аби не стати частиною Росії. Справа «26 лютого», мітинг 26 лютого — це прямий доказ того, що кримський спротив був і є, − заявила Еміне Джеппар.

Радник міністра навела низку прикладів ненасильницького спротиву, котрий зараз здійснюють кримські татари на півострові, серед яких відмова від російського паспорта, відмова співати гімн РФ, збереження українських номерних знаків на автомобілях та багато інших.

− За два роки кримські татари стали народом-заручником. Мета цього всього − щоб кожен патріот України знав і відчував, що він може стати наступною жертвою. На кримських татарах тестують весь арсенал каральних дій: тортури, знущання, обшуки, штрафи, ув’язнення. Тому ненасильницький спротив, який демонструють переважно кримські татари, є справжнім героїзмом, − підсумувала Джеппар.

За її словами, ненасильницький спосіб боротьби за свої права − це традиція кримськотатарського народу. Рефат Чубаров в свою чергу підкреслив, що Ахтем Чийгоз 26 лютого зробив усе, щоб мітинг «виконав свої завдання у мирний спосіб».

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.