11 лютого − Міжнародний день жінок і дівчаток у науці

Пан Гі Мун із сенсорною тростиною − винаходом палестинських школярок
11.02.2016
Оцініть статтю: 
(538 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Для забезпечення повного і рівного доступу жінок до науки Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй ухвалила резолюцію 70/212, якою 11 лютого проголошується Міжнародним днем жінок і дівчаток в науці.

На честь першого святкування дати сьогодні в штаб-квартирі ООН проходить форум високого рівня, організований Департаментом з економічних і соціальних питань і Трастовим фондом Королівської академії наук.

Необхідність проголошення Міжнародного дня жінок і дівчаток в науці обґрунтовується на сайті ООН. У публікації сказано, що наука і гендерна рівність є невід’ємними елементами досягнення цілей розвитку, зокрема й тих, які викладені у Порядку денному сталого розвитку до 2030 року.

За останні п’ятнадцять років світове співтовариство досягло значних успіхів у справі залучення жінок і дівчаток в науку. Незважаючи на це, слабка стать досі стикається з обмеженнями у цій сфері. Згідно з дослідженням, проведеним в 14 країнах, можливість отримання ступеня бакалавра, магістра та доктора для жінок в сфері науки становить 18%, 8% і 2% відповідно, в той час, як для чоловіків ці показники зростають до 37%, 18% і 6%.
Що стосується резолюції 70/212, то, як повідомляється, серед авторів її проекту були і країни, де панівною релігією є Іслам.

На фотографії, що ілюструє цей матеріал, зображений Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, який тримає в руках сенсорну тростину − винахід школярок з табору палестинських біженців у Наблусі. За неї палестинські дівчата отримали премію з прикладної електроніки на Міжнародній науково-технічній виставці в Сан-Хосе, Каліфорнія. 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.