Як бути мусульманином сьогодні?

Як бути мусульманином сьогодні?
Як бути мусульманином сьогодні?
30.06.2006
Оцініть статтю: 
(82 оцінки)
oleg
Зображення користувача oleg.

Це питання дуже часто звучить із вуст молодих людей - мусульман України. Часто спілкуючись із одновірцями різного ступеня богобоязливості, стикаюся з морем питань, а часом і докорів. «У книгах і газетах описуються події та історії давно минулих днів, коли саме життя було трохи іншим - більш простим, менш інформаційно насиченим. А сьогоднішній день сильно відрізняється від Золотого століття Ісламу, - нагромадилося багато інших проблем. Як же бути мусульманином сьогодні?»

Це питання дуже часто звучить із вуст молодих людей - мусульман України. Часто спілкуючись із одновірцями різного ступеня богобоязливості, стикаюся з морем питань, а часом і докорів. «У книгах і газетах описуються події та історії давно минулих днів, коли саме життя було трохи іншим - більш простим, менш інформаційно насиченим. А сьогоднішній день сильно відрізняється від Золотого століття Ісламу, - нагромадилося багато інших проблем. Як же бути мусульманином сьогодні?» - це питання задав мені один з моїх друзів і порадив мені по можливості поговорити про це. І він правий. Важко знайти відповіді на багато питань, частково тому, що вони не мали аналогів у минулому, частково через обмеженість наших інформаційних можливостей. Намагаючись заповнити цей вакуум за допомогою Всевишнього Аллаха, ми починаємо новий цикл статей, завдання яких - знайти відповіді на хвилюючі нас питання.

Наодинці із самим собою

Навести порядок у своїй душі й у своїй свідомості для багатьох, виявляється, набагато важче, чим навести порядок поза собою. І це властиво людині: сховати всі сумніви, нерозуміння й каяття сумління в самий далекий і темний кут душі та як найдовше не згадувати про них. Але це не вихід, не вирішення проблеми. Це тупиковий хід, що тільки збільшить всі болі. Краще брати «бика за роги» і спробувати розібратися в самому собі. Все, про що піде мова, звичайно ж, буде стосуватися нашої віри в Бога й усього, що із цим пов\'язане.

Сумніви

У питаннях віри сумніви подібні до червів. Вони без кінця будуть гризти нашу віру, множачись і збільшуючись. З ними боротися дуже важко, тому що вони - головна зброя шайтана. Саме через сумніви можна швидко відійти від віри. Що ж робити?

  • Найголовніше - визначити, у чому ж ви сумніваєтеся. Чітко позначте ті пункти, у яких є сумніви. Чим чіткіше ви їх визначите, тим легше їх буде розвіяти.
  • Не лякайтеся, якщо сумнівів виявиться занадто багато. Це нормальне явище.
  • Постарайтеся гарненько запам\'ятати всі визначені вами пункти. Буде дуже добре, якщо ви їх десь для себе запишете.
  • Після того, як ви визначилися, потрібно знайти авторитетне джерело, з яким ви могли б проконсультуватися із цих питань. Це може бути релігійна література або сайт в інтернеті, де можна пошукати відповіді, але набагато краще - живе спілкування з релігійно грамотними мусульманами.
  • Вибравши того, кому ви довіряєте, постарайтеся максимально щиро повідати про свої сумніви. І запам\'ятаєте: це саме важке! Те, що посіяно шайтаном, надзвичайно важко видавити із себе! Якщо ви вже зважилися, але не можете розповісти, будьте впевнені: це його робота. Переборіть цей бар\'єр - і ви переможете! Не турбуйтеся: по-справжньому богобоязливий і релігійно-грамотний мусульманин не буде глузувати з вашої проблеми й не розповість про неї нікому.
  • Якщо ви одержали відповідь, яка вас задовольнила і розвіяла сумніви, не забудьте подякувати Всевишнього Аллаха. Якщо ви не знайшли відповідь або він вас не переконав, - не зупиняйтеся! Шукайте далі, може, це одне із самих великих випробувань у вашім житті, минувши яке, ви вже не побоїтеся ніяких проблем. У вас, так сказати, виробиться імунітет. І це не жарт! Ті, хто пройшли настільки важкий етап у своєму житті, стають переконано віруючими, і сумніви в них просто не приживаються.
  • Не поспішайте отриману відповідь вважати непереконливою для вас. Не поспішаючи, обміркуйте отриману інформацію: напевно ви щось випустили з уваги або не приділили їй належної уваги. Найчастіше всі сумніви зникають після осмислення й обмірковування отриманої інформації. І тоді людина, до свого здивування, сама доходить до розуміння - і сумніви зникають.

Іслам - сама логічна, обґрунтована й упорядкована релігія. Та і як може бути інакше? Невже те, що від Всезнаючого Творця, може бути схоже на купу непорівнянного один з одним мотлоху? Ніколи! В Ісламі велика частина має логічне обґрунтування й цілком осягнута розумом. Менша частина, яка стосується найбільш сакральних, таємних смислів, не може бути нами осмислена через обмеженість нашого розуму й наших можливостей. В це необхідно просто ввірувати, тому що зрозуміти - неможливо. Не намагайтеся зрозуміти те, що вам не дане зрозуміти. І прагнете пізнавати те, що нам відкрито для розуміння. Такий шлях успіху.

Як останній штрих до даної теми потрібно вказати, з якими благаннями варто звертатися до Аллаха тому, хто зазнав сумніви у вірі.

  1. Необхідно звернутися за захистом до Аллаха Всевишньому зі словами: (А\'узу бі-ллягі міаш-шайтані-рраджим).
  2. Варто припинити робити те, що викликає сумніви.
  3. Варто сказати: «Увірував я в Аллаха й у посланників Його».
  4. Варто прочитати наступні рядки Корана: «Він - Перший і Останній, Явний і Таємний, і Він про всяку річ знаючий». (Коран, 57:3)

Саід МАНСУРОВ

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.