З ініціативи кафедри тюркології Інституту філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка за підтримки ГО «Кримська родина» і Громадської спілки «Всеукраїнська асоціація «Альраід» 24 лютого на підтримку родин політв’язнів Криму було проведено
Як раніше розповів голова правління Духовного управління мусульман України «Умма» Олег Гузік, на цей захід було запрошено тих, для кого Крим був, є і завжди буде українським, хто ніколи не змириться з окупацією півострова і кому болить доля співвітчизників.
Після українського та кримськотатарського славнів зі вступним словом до присутніх звернулися заступники директора Інституту філології КНУ доцент Сергій Скрильник та Галина Усатенко, завкафедрою тюркології Ірина Покровська, муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель, керівник громадської організації «Кримська родина» Аніфе Куртсеітова.
Саід Ісмагілов у своїй промові висловив подяку Київському національному університету за можливість провести подібну благодійну акцію, долучившися тим самим до підтримки дітей політув’язнених:
— За ці страшні три роки окупації ми маємо більше сорока політув’язнених в Криму, людей, які не скоїли жодних злочинів. Але через звірячий страх, який проявляє російський окупант, їх заарештовують, ув’язнюють, а їхні діти залишаються без батьків. І тому мусульманські організації Києва, кримськотатарські організації, Меджліс кримськотатарського народу, «Кримська родина» об’єдналися для того, щоб допомогти дітям політув’язнених.
Також муфтій ДУМУ «Умма» акцентував увагу присутніх на тому, що допомога й підтримка цих людей є «духовним обов’язком»:
— Якщо навіть ми не можемо зробити чогось більшого, давайте їх підтримаємо нашим словом, нашим внеском, нашою допомогою — це буде ще одним кроком з повернення Криму до складу України, ще одним кроком підтримки наших братів і сестер в окупованому Криму.
Асоціація «Альраід» в особі Ісламського культурного центру м. Києва, зокрема активісток жіночої мусульманської організації «Мар’ям», халяльного ресторану
Більшість учасників заходу весь виторг віддали у фонд допомоги дітям кримських політв’язнів. Наприклад, Олег Овсієнко, майстер з плетіння чудових прикрас, спеціально приїхав з Харкова, аби взяти участь в акції:
— Всі зароблені на ярмарку гроші до останньої копійчини буде передано дітям кримських політв’язнів, — сказав пан Олег. — Це не перша акція на підтримку — я робив це раніше й буду й надалі підтримувати кримських татар.
Неймовірно смачні страви національних української та кримськотатарської кухонь приготували студенти спеціальності кримськотатарська мова кафедри тюркології філологічного факультету КНУ ім. Т. Шевченка та їхні викладачі, а на благодійній ярмарці відвідувачам пропонували всю цю смакоту Арзи Менумерова та Аліса Чорнобривець.
Студентки гагаузької групи на чолі з доцентом кафедри тюркології, кандидатом філологічних наук Тодорою Арнаут пропонували традиційні наїдки огузів — квирму, гезлеме та інші.
— Ми цим заходом підтримуємо кримських татар і всі народи півострова, що опинилися в окупації. Ми проти того, що наші брати, кримські татари, страждають і потерпають від утисків. Віримо, що справедливість є, й настане час, коли ми зможемо повернути й їм, і собі нашу землю. Особливо хотілося б допомогти нашим братам і сестрам, у яких є діти, але їхні батьки в неволі, — поділилася своїми думками Тодора Арнаут.
Але не лише діти політв’язнів потребують такої допомоги. Залишилися й сироти… Як нагадала під час свого виступу член Меджлісу Гаяна Юксель, за три роки окупації Крим з вільної, відкритої території перетворився на «сіру зону»:
— …Де панує «бєспрєдєл», де саджають наших братів, де вбивають, де зникають люди. На жаль, статистика дуже сумна: вже 66 осіб постраждали від окупаційного режиму. Це 9 вбитих, 14 зниклих безвісти, 41 людина за надуманими карними справами перебуває в місцях ув’язнення…
Член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель подякувала всім небайдужим, що допомагають підтримувати тих, хто зараз перебуває в окупованому Криму.