Рамадан у Львові: молитви, піст, духовні нагадування, розширення кругозору

Рамадан во Львове: молитвы, пост, духовные напоминания, расширение кругозора
Діяльність львівських мусульман під час Рамадану не обмежується молитвою і постом — тут, як і в інших ісламських культурних центрах у всій Україні, благословенний час Священного місяця намагаються використовувати для здобуття або поглиблення знань
22.06.2017
Оцініть статтю: 
(511 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

«Іслам в Україні» продовжує знайомити свою аудиторію з життям мусульман нашої країни. Публікації на сайті і в соцмережах ілюструються відеоматеріалами, розміщеними на каналі видання на відеохостингу YouTube.

— Програми ісламських культурних центрів продовжують надихати, зацікавлювати і залучати вірян до додаткових молитв і дотримання посту, — каже ведуча Ольга Фриндак у черговому відеосюжеті.

Львів — місто, багате своєю багатовіковою історією і внесене ЮНЕСКО до списку Всесвітньої спадщини, в 2015 році збагатився ще однією визначною пам’яткою — був відкритий Ісламський культурний центр. Зауважимо, що вперше ІКЦ названий не на честь розміщеної в ньому організації (у львівському Центрі знаходиться офіс регіональної громадської організації «Ен-Небрас»), а отримав ім’я видатного мусульманського діяча світової величини, який народився і виріс у цьому місті — Мухаммада Асада.

Імам цього центру, хафіз Корану, шейх Мурат Сулейманов люб’язно погодився розповісти про те, як проходить Рамадан у Львові:

— Альгамдулілляг, Рамадан у нас у Львові проходить дуже добре, дуже спокійно і дуже духовно. Мусульмани збираються на таравіх, намагаємося проводити іфтари. Звичайно ж, хотілося б, щоб трапези розговіння відбувалися набагато частіше.

Діяльність львівських мусульман під час Рамадану не обмежується молитвою і постом — тут, як і в інших ісламських культурних центрах у всій Україні, благословенний час Священного місяця намагаються використовувати для здобуття або поглиблення знань:

— Ми проводимо духовні уроки, збираємося після аср (післяполуднева молитва — ред.) і читаємо Коран. Також у нас є невеликий табір для дітей — в принципі, він у нас щороку і це вже стало доброю традицією.

Як розповів шейх Мурат Сулейманов, діти в ІКЦ приходять тричі на тиждень, для них організовані заняття з Корану, хадисів, проводяться бесіди про моральність, передбачені інші додаткові уроки, лекції та, звичайно ж, розважальна та пізнавальна програма (нагадаємо — про те, наскільки насичена програма для дітей в ІКЦ м. Львова, раніше писав Іслам в Україні).
Проводяться заняття і для дорослих — різні уроки, лекції, духовні нагадування:

— За 20 хвилин до іфтару ми проводимо духовне нагадування про набожність, богобоязливість, щирість, значення Корану в нашому житті. Що стосується жінок — вони також займаються, у них є гуртки Корану, а сестра, яка добре знає таджвід (правила орфоепічного читання Корану і відповідна коранічна дисципліна — ред.), погодилася допомогти, — розповів імам.

На запитання Ольги Фриндак — чи відзначає шейх Мурат як хафіз Корану збільшення кількості охочих відвідувати заняття, співрозмовник відповів, що в середньому число учнів залишається стабільним, але при цьому значно зріс рівень знань.

Імам львівської мечеті також розповів, що вже зараз йде підготовка до свята:

— Як завжди, збиратимемо всіх мусульман, інша’аЛлаг, проводитимемо розважальну програму для дітей, визначатимемо відмінників, тих, хто не просто відвідував і вчився, а й був дисциплінованим, інша’Ллаг. Ну і для всіх інших мусульман готуємо свято — зібратися і разом відчути цю радість.

На завершення передачі ведуча нагадала аудиторії, що шейх Мурат Сулейманов є одним з тридцяти хафізів в Україні.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.