Мусульмани Одеси вшанували пам’ять жертв голодоморів

Українські мусульмани, як і їхні одновірці в усьому світі, не запалюють свічки в пам’ять про загиблих, але цю невластиву послідовникам Ісламу традицію вони замінили молитвами і світськими заходами
Вечір пам’яті жертв Голодомору 1932–33 років в Україні, а також постраждалих від голоду в усьому світі, провели підлітки Ісламського культурного центру м. Одеси «Аль-Масар»
захід відкрила Мар’ям Хамам з виставкою своїх робіт, присвячених її прабабусі, яка постраждала під час Голодомор
Вечір пам’яті жертв Голодомору 1932–33 років в Україні, а також постраждалих від голоду в усьому світі, провели підлітки Ісламського культурного центру м. Одеси «Аль-Масар»
28.11.2017
Оцініть статтю: 
(515 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Як відомо, кожну четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років. Разом з нашою країною загиблих згадували у всьому світі — в столицях багатьох держав пройшли жалобні заходи, мітинги та інші акції, присвячені пам’яті жертв радянської влади і на підтримку сьогоднішніх прагнень України. У вікнах житлових будинків у цей день зажевріли свічки пам’яті…

Українські мусульмани, як і їхні одновірці в усьому світі, не запалюють свічки в пам’ять про загиблих, але цю невластиву послідовникам Ісламу традицію вони замінили молитвами і світськими заходами.

Так, наприклад, вечір пам’яті жертв Голодомору 1932–33 років в Україні, а також постраждалих від голоду в усьому світі, провели підлітки Ісламського культурного центру м. Одеси «Аль-Масар».

Як повідомляє жіночий відділ ІКЦ, захід відкрила Мар’ям Хамам з виставкою своїх робіт, присвячених її прабабусі, яка постраждала під час Голодомору:

— Її роботи глибоко зворушили всіх присутніх, особливо «Привід», своїм описом: «Коли землю покрили сніг і морози, люди почали пухнути від голоду і вмирати. Тоді з’явилися „привиди“ — це люди, які від голоду збожеволіли, вони чекали поки хтось помирав, а потім зрізали м’ясо з людини і варили».

Після виставки дівчата розповіли про голод в Одесі, блокаду Ленінграда, трирічну блокаду мусульман у Мецці, голод в Ємені. Закінчили захід піснею пам’яті жертв голодоморів і роздаванням хлібних пайків — 125 грам — стільки, скільки отримували люди на добу в блокадному Ленінграді.

— Метою дівчаток було нагадати всім, що десь є люди, у яких немає шматочка хліба і вони гинуть в голоді. Завжди возвеличувати Всевишнього за те, що у нас є достаток, читати дуа і допомагати тим, хто сьогодні позбавлений їжі! — повідомили активісти.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.