Експедиція каліфорнійського університету Сан-Дієго та Оксфордського університету обнародувала нові дані про датування древніх мідних рудників на півдні Йорданії: вони функціонували в X і IX століттях до нашої ери, тобто початок їхньої розробки співпадає з часом правління біблійного царя Соломона.
Легендарний правитель, за переказами, володів великими мідними копальнями.
Результати досліджень публікує Proceedings of the National Academy of Sciences (PNAS). Витримки з повідомлення PNAS приводить видання New Scientist.
Археологи з Каліфорнії й Оксфорда працюють на розкопках рудника Кирбат-ен-Нахас ("мідні руїни" арабською) у районі південного селища Фейнан з 2002 року. Їм удалося впевнено датувати шестиметровий шар деревного вугілля й жужільних відходів 950-840 роками до нашої ери.
У районі рудників знайдені два предмети, виготовлених у Єгипті: амулет і скарабей. На думку вчених, це - сліди перебування в регіоні армії єгипетського фараона Шешонка I, засновника XXII (Лівійської) династії, сучасника царя Соломона.
Агентство Associated Press уточнює, що розкопки в Кирбат-ен-Нахас велися ще в 1970-х й 1980-х роках, але тодішні знахідки вказували на більш пізній вік рудників - VII століття до нашої ери.
За матеріалами АМІ-Україна