26 березня біля Посольства Російської Федерації Громадська організація «КримSOS» провела акцію «Лебедине озеро» не розповість про викрадених у Криму».
Активісти вже двадцять перший раз прийшли до будівлі амбасади, аби не лише вкотре запитати «Де Ервін та інші зниклі кримчани?», але й ще раз звернути увагу України та усієї світової спільноти, зокрема й міжнародних кримінальних судів, на те, що відбувається в окупованому Криму: на позасудові розправи, викрадення людей, арешти за надуманими звинуваченнями та інші порушення прав людини…
Співзасновник ГО «КримSOS», відома громадська активістка Таміла Ташева розповіла під час акції, що для того, аби міжнародні суди почали розгляд справ стосовно злочинів окупаційної влади, треба пройти доволі довгу процедуру, але активісти мають намір довести справу саме до міжнародних судів — всі докази не лише за фактами злочинів, але й злочинної бездіяльності окупаційної влади ретельно збираються:
— Ми намагаємося комунікувати з російською стороною, постійно відправляємо їм запити щодо насильницьких зникнень. Тому зрозуміло, що, окрім цих щомісячних акцій, ми проводимо низку дій і на міжнародній арені. Зараз ми подали позов до суду за бездіяльність російського слідчого на території Криму. Це може здатися неважливими діями, але насправді тоді, коли ми не знаємо, де знаходяться ці зниклі люди, а російська влада намагається не давати відповідь — це великі кроки, які є важливими для подальшої комунікації з міжнародними структурами.
Назву акції обрано не випадково: «Лебедине озеро» супроводжувало найвизначніші зміни у Радянському Союзі. Коли балет показували на блакитних телеекранах, громадяни розуміли, що в країні щось трапилось. Наразі російська влада, яка успадкувала все найгірше від попереднього режиму, продовжує використовувати медіа, щоб створити інформаційний вакуум і приховати свої злочини.
Відео з 21-ої акції під посольством РФ розміщено на сторінці «КримSOS» в соцмережі Facebook.