Саід Ісмагілов: Ми сповідуємо різні релігії— але всіх нас єднає любов до України

Саід Ісмагілов: Ми сповідуємо різні релігії— але всіх нас єднає любов до України
Саід Ісмагілов: Ми сповідуємо різні релігії— але всіх нас єднає любов до України
25.08.2018
Оцініть статтю: 
(454 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

Муфтій Духовного управління мусульман України “Умма” шейх Саід Ісмагілов привітав співвітчизників з Днем Незалежності України, підкресливши, що  Україна є поліконфесійною й багатонаціональною країною, але всіх її громадян єднає любов до Батьківщини. Також духовний лідер українських мусульман завірив, що в своїх молитвах просить у Бога з  милості та миру для України та її народу.

Шановні українці! Від імені мусульманської громади України вітаю вас з 27-ю річницею незалежності України!

Україна відроджує свою культуру, мову, духовність. Українці кров’ю та життями найкращих синів та дочок заплатили високу ціну за право мати свою незалежну державу. Тому нікому і ніколи не дозволено ставити під сумнів право на існування української держави, право на існування українського народу, право на державну українську мову, право на свою самобутню унікальну культуру, - пише шейх Саід зі священної для мусульман Мекки , де він перебуває у хаджі.

- Україна багатонаціональна та поліконфессійна країна. Ми сповідуємо різні релігії, ми різного етнічного походження — але всіх нас єднає любов до України. В ці важки часи  ми демонструємо надзвичайне братерство, толерантність та повагу один до одного.

Молю Всевишнього Господа дати мир, свою Милість, та багато щастя і радості Україні та українцям!.

Нагадаємо, День Незалежності України (вірніше за значенням — День Відновлення Незалежності України) — державне свято України, яке відзначається щороку 24 серпня на честь ухвалення Верховною Радою УРСР Акта проголошення незалежності України, що прийнято вважати датою створення держави Україна в її сучасному вигляді.

17 березня 1991 року проводився єдиний в історії СРСР Всесоюзний референдум про збереження СРСР. Одночасно з цим референдумом в Україні за наполяганням Народного Руху України за перебудову було проведене республіканське консультативне опитування: «чи згодні ви, що б Україна була у складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України». Позитивно на нього відповіло більше 80 % опитаних. Наслідком ідеологічної боротьби Народного Руху України за перебудову стало те, що референдумом і опитуванням в Україні були легітимізовані мінімум дві  зовсім різні форми союзної держави і зроблений крок до незалежності — зобов'язання республіканській владі розробити і прийняти Декларацію про суверенітет України.

16 липня 1990 року Верховною Радою Української PCP прийнята Деклара́ція про́ держа́вний сувереніте́т Украї́ни — документ про проголошення державного суверенітету України.Одночасно того ж 16 липня 1990 року Верховна Рада Української РСР ухвалила постанову «Про День проголошення незалежності України». У ній зазначено:

Постанова Верховної Ради УРСР про день проголошення Незалежності України

 Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності, підтверджуючи історичну вагомість прийняття Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 року, Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки постановляє:

Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

18 червня 1991 року внесено відповідні зміни до статті 73 Кодексу законів про працю Української РСР, унаслідок чого у переліку святкових днів з'явився запис: «16 липня — День незалежності України».

Оскільки 24 серпня 1991 року Верховна Рада Української РСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, який 1 грудня 1991 року підтвердив народ на Всеукраїнському референдумі, виникла потреба змінити дату святкування Дня незалежності України. 20 лютого 1992 року Верховна Рада України ухвалила постанову «Про День незалежності України». У ній зазначено:

 Постанова Верховної Ради України від 20.02.1992 №2143-XII «Про День незалежності України»

 Зважаючи на волю українського народу та його одвічне прагнення до незалежності,

 підтверджуючи історичну вагомість прийняття Акта проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, 

Верховна Рада України постановляє:

1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України.

2. Постанову Верховної Ради Української РСР «Про День проголошення незалежності України» від 16 липня 1990 року вважати такою, що втратила чинність.

5 червня 1992 року Верховна Рада України постановила: у частині першій статті 73 Кодексу законів про працю України слова «16 липня — День незалежності України» замінити словами «24 серпня — День незалежності України». Тому від 1992 року День незалежності України щороку відзначається 24 серпня

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.