Підбиваючи підсумки року, що минає, багато українських видань складають списки впливових людей, які, на думку різних груп експертів, мають не тільки популярність, а й значимість і важелі впливу на процеси, що відбуваються у суспільстві. Як правило, називаються сто імен — політиків, громадських і релігійних діячів, які вказувалися співгромадянами під час опитувань чи пропонувалися експертами.
У запропонованих списках різних видань названі й імена мусульман — так, в ТОП-100, за версією журналу Кореспондент, під номером 96 увійшов муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов.
Як зазначає видання, в складанні рейтингу найвпливовіших українців взяли участь відомі українські вчені, політологи, журналісти та політтехнологи, які призначили кожному з кандидатів бал впливовості. Потім проставлені бали підраховували, визначаючи таким чином місце того чи іншого героя в рейтингу. Багато кандидатів були запропоновані експертами самостійно.
Тим часом інше видання — Фокус — серед імен ста найбільш впливових персон в номінації «Лідери» називає ім’я Уповноваженого Президента України у справах кримськотатарського народу, народного депутата України Мустафи Джемілєва (66), а також народного депутата і голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова (67).
Видання «Новий час» внесло до списку найбільш впливових українців Мустафу Джемілєва під номером 33, а також Ахтема Сеітаблаєва — відомого кримськотатарського актора і режисера, керівника культурного центру «Кримський дім» (99 позиція).
Нагадаємо, Саід Ісмагілов — муфтій ДУМУ «Умма», український вчений-ісламознавець, президент ВГО «Український центр ісламознавчих досліджень», відомий громадський діяч. Закликає мусульман не залишатися осторонь проблем в Україні, є одним з ініціаторів створення і співавтором Хартії мусульман України, а потім — і Соціальної концепції мусульман України.
Мустафа Джемілєв — радянський правозахисник і дисидент, український політичний діяч, один з лідерів кримськотатарського національного руху, голова Меджлісу кримськотатарського народу в 1991–2013 роках. За свої політичні погляди сім разів поставав перед судом. Один із засновників і член Ініціативної групи із захисту прав людини в СРСР. Після проголошення незалежності України Джемілєв долучився до її політичного життя. З 1998 року — народний депутат України III, IV, V, VI, VII і VIII скликань, автор кількох десятків законопроектів, член комітету Верховної ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин (з 1998 року), голова підкомітету з питань депортованих народів, національних меншин і жертв політичних репресій (2003–2007), голова підкомітету з питань етнополітики, прав корінних народів і національних меншин України, жертв політичних репресій (з грудня 2012 року). Під час кримських подій 2014 року Джемілєв підтримав територіальну цілісність України і не визнав референдум про статус Криму. Наприкінці 2015 року виступив одним з організаторів блокади півострова. Кримськотатарський народ дав Джемілєву прізвище «Киримоглу» (кримськотат. Qırımoğlu, «син Криму»).
Рефат Чубаров — кримськотатарський політичний і громадський діяч. Заступник голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим у 1995–1998 роках, народний депутат України у 1998–2007 роках і з 2015 року. Президент Всесвітнього конгресу кримських татар з 2009 року. З листопада 2013 року голова Меджлісу кримськотатарського народу.
Ахтем Сеітаблаєв — український і кримськотатарський кіноактор, режисер театру і кіно, сценарист, заслужений артист Автономної Республіки Крим, керівник культурного центру «Кримський дім». Автор багатьох кінофільмів, які стали культовими, зокрема «Хайтарма», який розповідає про героя Амет-Хана Султана і депортацію кримських татар; «Кіборги» — про захисників донецького аеропорту; «Чужа молитва» — про реальну кримську татарки, що двічі врятувала 88 єврейських дітей — спочатку від гітлерівців, видавши їх за кримських татар, а потім від радянської влади — довівши, що вони — єврейські діти, тим самим звільнивши їх від депортації.