Краєзнавець з Кілії відбудовує колодязі османської доби

Краєзнавець з Кілії  відбудовує колодязі османської доби
©️Оксана Левкова: Гравюра Олега Курносова на сувенірній чашці
Олег Курносов
Олег Курносов
Краєзнавець з Кілії  відбудовує колодязі османської доби
©️Оксана Левкова: Кошти на відбудову колодязів османської доби збираються з продажу сувенірних чашок
Краєзнавець з Кілії  відбудовує колодязі османської доби
Олег Курносов
Краєзнавець з Кілії  відбудовує колодязі османської доби
24.01.2019
Оцініть статтю: 
(108 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Краєзнавець з м. Кілія Одеської області вкладає власні кошти у  відбудову колодязів османської доби для містян і туристів, відроджуючи   османську традицію, справжню історію, вільну від ідеологічних перекручувань. У такий спосіб він не лише допомагає підвищити туристичну привабливість міста для мандрівників, а й вносить свою лепту в забезпечення національної безпеки держави. Так вважає відома громадська активістка, голова правління ВГО “Не будь байдужим” Оксана Левкова, яка впевнена, що  діяльність Олега Курносова сприяє запобіганню сепаратизму на Одещині.

“Як Україна може не допустити сепаратизму на Одещині?... Середньостатистична людина щодня обмінюється з іншими 16-ма тисячами слів. У мешканців Кілії, що на Одещині, третина розмов – про сувенірні чашки з авторською гравюрою  Олега Курносова,  ресторатора з 20-річним досвідом, краєзнавця і шанувальника історії. Популярності сувенірні чашки набули через те, що виручені гроші Олег як фанат відродження Кілії планує витратити на відбудову колодязів періоду Османської імперії, на підтримку туристичних атракцій, покликаних брендувати найдавніше місто України”, - йдеться в дописі  Оксани Левкової на її сторінці в соцмережі Фейсбук.  Олег Курносов, як пише про нього пані  Оксана, захоплений “нестримним бажанням бачити у своєму місті туристів з усього світу”.

В іншому своєму дописі Оксана Левкова пише: “В Імперії Османів напувати спраглу людину свіжою водою вважалося благою справою, за яку передбачена нагорода від Аллага. Тому всі, від султана до звичайного мешканця, будували фонтани, фінансували будівництво водних каналів, дамб і викопували криниці. Але не це спонукало краєзнавця із м. Кілія Одеської обл. Олега Курносова  побудувати колодязь для містян і туристів. "Кілійці повинні робити все можливе, щоб наповнити османський дискурс позитивом. Прикро, що Радянський Союз утвердив у свідомості людей образ турків і татарів як одвічних ворогів. Кілія була під владою Туреччини протягом трьох століть, тому дивно, що ми цураємося цього періоду історії", - цитує   Олега Курносова пані Оксана.

Оксана Левкова - про Кілію: “Це там, де кожен, хто копає картоплю, викопує кілограми монет часів Османської і Римської імперії, старовинні намиста й обручки. Такі чашки вже замовили найпрогресивніші українці Об'єднаних Арабських Еміратів, Італії, Києва, Одеси.  І всі вони свідомо активізують спілкування з півднем Одещини, який є регіоном групи ризику”, - пише пані Оксана, маючи на увазі події 2015 року, під час яких, як нагадує вона, Служба безпеки України запобігла створенню сепаратистського утворення "Бессарабська народна рада" на території Одеської області. Сепаратисти планували підірвати мости через Дністровський лиман, а також через Дністер, оголосивши про створення "Бессарабської народної ради". Підірвавши ці два мости, Південна Бессарабія була б відрізаною від основної частини України. Планувалося, що з території Придністров'я повинні були зайти так звані “зелені чоловічки”. Там дислокуються тисячі російських солдатів і офіцерів. Передбачалося створення Бессарабської народної ради і здійснення наступу "російської весни" в надрах Молдови, Румунії.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.