97,8% кримських татар вважають себе мусульманами. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного київським Центром імені Разумкова, повідомляє інформагентство QHA.
20% серед даної групи кримських татар вважають, що мусульманин повинен прагнути до перебудови країни згідно принципів Ісламу, ще 25,6% – добиватися відновлення Халіфату.
Відповідно до результатів дослідження, 67,9% кримських татар переконані, що в даний момент у них недостатньо можливостей для виховання дітей у традиціях свого народу.
Більше половини кримськотатарського населення заявляють, що в їхній практиці були випадки утиску рідної мови під час спілкування з чиновниками, під час навчання або у суспільній діяльності.
70% кримських татар виступають за повернення їхніх національних топонімів.
До «українського народу» себе відносять тільки 20.7% кримських татар, не відносять 23.9%, 55.4% вагаються з відповіддю на дане питання.
36.3 % кримських татар вагаються з відповіддю на питання про майбутній статус півострова. Однак 11.4% кримських татар бачать Крим незалежною державою, ще 10.8% - частиною Росії, 10.3% виступають за кримськотатарську автономію у складі України, а ще 10.3% готові зберегти нинішній статус Криму, але за умови розширення його повноважень.
32.6 % кримських татар підтримують ідею про визнання їх корінним народом на Україні.
Як відзначає джерело, дослідження проводилося з 7 по 20 травня 2009 року, опитано 2016 чоловік у Криму і Севастополі у віці від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2.3%.
За матеріалами QHA
Посилання на тему:
Новини
Викладачі кримськотатарської мови нарікають на мізерну кількість предметних годин
Учасники пікету у Києві намагаються достукатися до Кабміну
В Меджлісі вважають, що правоохоронці навмисно не розслідують акти вандалізму проти кримських татар
Репатріанти закликали ООН і ЄС сприяти у відновленні їхніх прав
Національна та релігійна толерантність столичних студентів (результати соціологічного дослідження)
63% українців вважають, що церква повинна бути відділена від держави
Статті
Кримські татари: і через 65 років депортація триває?