Українців закликають долучитися до меморіальних заходів на вшанування пам’яті жертв депортації кримських татар

Українців закликають долучитися до меморіальних заходів на вшанування пам’яті жертв депортації кримських татар
Українців закликають долучитися до меморіальних заходів на вшанування пам’яті жертв депортації кримських татар
17.05.2019
Оцініть статтю: 
(207 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Перший заступник міністра інформаційної політики Еміне Джапарова і голова Меджлісу кримськотатарського народу закликають українців долучитися до скорботного мітингу пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року й інших меморіальних заходів.

Про це йшлося під час прес-конференції «75-річчя депортації кримськотатарського народу: наслідки і перспектива визнання актом геноциду судовими органами України», що відбулася у четвер, 16 травня 2019 року в Укрінформі.

«Чому важлива присутність на Майдані й участь в усіх меморіальних заходах? По-перше, це своєрідний акт солідарності, по-друге, у такий спосіб ми підтверджуємо усім, хто сьогодні живе в окупованому Криму, що ми — одна політична нація, незважаючи на окупацію й інші виклики», — зазначила Еміне Джапарова.

За її словами, участь українців у жалобних заходах сприятиме руйнуванню наративу російських ЗМІ про те, що «Україна нічого не зробила для кримських татар за роки незалежності і сьогодні демонструє бездіяльність».

«Офіційна частина відзначення цього дня фактично розпочнеться 17 травня демонстрацією фільму «1944» — 44-хвилинної документальної стрічки», — додала пані Джапарова.

Перший заступник міністра інформаційної політики зазначила, що показ відбудеться у закритому форматі для представників ЗМІ.

Як раніше повідомлялося, у Києві на Майдані Незалежності 18 травня відбудеться скорботний мітинг пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу у 1944 році.

«18 травня о 18:00 на Майдані Незалежності відбудеться скорботний мітинг вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу. Маємо надію, що з кримськими татарами будуть пліч-о-пліч стояти всі наші побратими, мешканці Києва, політичні діячі, народні депутати, дипломати. Дуже важливо, щоб окупований Крим бачив нашу підтримку їх прагнення повернутися під суверенітет Української держави», — зазначив під час прес-конференції голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний днепутат України Рефат Чубаров.

Також ряд пам’ятні заходи відбудуться у регіонах України і за кордоном.

Голова Меджлісу повідомив, що о 14:00 у Національному комплексі «Експоцентр України» відбудеться відкриття мистецького проекту «Вкрадений Крим. Історія депортації»; о 15:00 — мітинг-реквієм, а о 16:00 стартуватиме автопробіг кримськотатарської молоді.

За словами пана Чубарова, масові заходи відбудуться також у Херсоні і Херсонській області, у Вінниці, Львові, Миколаєві й інших великих містах, заплановане проведення пам’ятних заходів і за кордоном.

Голова Меджлісу також закликав усіх українців долучатися до пам’ятних заходів, які проводитимуться до 75-х роковин депортації 1944 року у столиці і регіонах.

Додамо, що в усіх мечетях Духовного управління мусульман України «Умма» напередодні скорботної дати, 17 травня, у благословенну п’ятницю, відбудуться дуа-молебні за усіх кримських татар, які загинули під час трагічної депортації у 1944 році.

У прес-конференції «75-річчя депортації кримськотатарського народу: наслідки і перспектива визнання актом геноциду судовими органами України» брали участь Еміне Джапарова, перший заступник міністра інформаційної політики України; Ескендер Барієв, голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру, член Меджлісу кримськотатарського народу; Сергій Громенко, кандидат історичних наук; Андрій Іванець, кандидат історичних наук; Сергій Пархоменко, директор Центру зовнішньополітичних досліджень; Євген Самуха, керівник служби міжнародних зв’язків Представництва Президента України в АРК; Костянтин Захаренко, адвокат; Андрій Щекун, громадський діяч; Вячеслав Кашка, науково-педагогічний працівник Ужгородського національного університету; Вадим Лушпієнко, начальник управління з розслідування кримінальних проваджень Прокуратури АРК; Зарема Барієва, менеджер Кримськотатарського ресурсного центру; Гаяна Юксель, член Меджлісу кримськотатарського народу, директор інформаційного агентства «QHA»; Різа Шевкієв, член Меджлісу кримськотатарського народу.

Під час прес-конференції обговорювалися такі теми, як «Міжнародні та національні стандарти кримінальної кваліфікації депортації кримськотатарського народу», «Розслідування депортації кримськотатарського народу в рамках національного кримінального процесу», «Міжнародне співробітництво в розслідуванні депортації кримськотатарського народу».

 

Укрінформ: Прес-конференція
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.